Sevgi- Sıfırdan aşkla doğmak

Günaydın sangha,

Düzensiz yatma kalkmalar, kafama göre takılmacalar yıllık iznimin zenginlikleri oldu. Zenginlik mi kötülük mü oldu henüz karar veremedim. İş nedeniyle hep aynı saatte kalkmak can sıkıcı gelmiştir bana. Ona karşı savaş ilanımdı gün doğarken kalkıcam ulan kendime bol bol zamanım kalacak deyişim. Tatilde uygulamadım tabi. İlk gün uyguladım da ertesi günü. Ay geç yattım, ay alkol aldım vs uğraşmadım. İyi de oldu sangha valla, hiç pişman değilim 🙂

Dün bir video izledim yoga yoluna girenler çevresini nasıl düzenlemeli, ne yapmalı ne yapmamalıyı anlatan. Yaşadığınız yerden sık sık ayrılmayın, pratiğinizi aynı saatte, aynı yerde ve aynı koşullarda yapın denmiş. Valla mantıklı geliyor da. Ben de mesela evde durmam pek. Otel odalarına yerleşmeyi çok severim. Gidip gezip görmeyi. İtiraf da edeyim eskisi kadar sevmiyorum gezmeyi. Yeni bir his arıyorsun, onu da pek bulamıyorsun. Bu yüzden de doğaya gitmek daha mutlu ediyor beni. Öyle yapıyorum.

Şimdi de gidiyorum evden. 🙂 Rutin oluşturamadan rutin bozmaca. Yok ya bu çok da doğru değil. Dönem çok yoğun bir rutindi zaten. Dolayısıyla hak ettim bunu ben sevgili yogiler. Hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim bir hafta içi, bu kadar özgür olmamıştım 🙂 işe girdiğimden beri hep kopuk kopuk izinler alıp bol bol gezmişim. Bu kadar uzun süreli izin almamıştım. Müthişmiş. Son haftaya giriyorum. Yeni bir karar aldım; işim benden önemli değil ya hani, ben de o yüzden kendimi paralamayacağım. Önce can. Sevdiğim bir işi yapıyorum ve sevdiğimce yapmalıyım tatillerde bu denli ağır bir yük kalkmış gibi olmasın, bu kadar yük olmasın işim. Bunu kendi kendime yapıyorum çünkü kabul etmem gerek.

Hepsi bir yana aslında ben reset attım hayatıma. Eternal sunshine modu değil de şöyle anlatayım: geçmişe tutunmayı bıraktım, geleceğe telaşı bıraktım. İnanıyorum artık, benim için en güzeli beni buluyor, suyun yatağını bulması dediğimiz. Ben bu yolu yürürken hüzünle de yürüyebilirim, acıyla panikle de yürüyebilirim veya iyi hissetmeye çabalayarak da. Bu bir seçimmiş bunu çok net anladım.

Şimdi bir hayat yaratmak istiyorum, aşkla..
Coşku dolu, neşe dolu, ilham dolu bir hayat…
Sıfırdan yaratacağım ben bu hayatı elimde ne varsa ortaya koyup büyük bir şevkle kuracağım hayatımı..
Sıfırlar iyidir. Aşık olduğum şeylerle uğraşıp aşkla dolduracağım hayatımı.
Yoga yapacağım, okuyup yazacağım, gezip anlatacağım.
Bunu yapabileceğime öyle inanıyorum ki anlatamam..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s