Sevgi- iyi hissetmek ve sorumluluklar

Merhaba sevgili sangha,

Sevgi'li sangha, ben Sevgi 🙂 Pek bi benlisiniz.

Bu sabah rutinimden sonra ders çalıştım ve kısacık süre epey yol kazandırdı bana. Tabi ki sabah işimle ilgili yaptığım bir konuşmanın etkisi çoğunlukla bu. Gazla çalıştığım doğrudur.

Odaklanmakta zorlanıyorum. Bir tür odaklanma çalışması mı yapsam acaba diye düşünüyordum. Odağım buldu beni.

Hayatımdaki heveslerimi heyecanlarımı tutkularımı tek bir zeminde toplayamıyorum. Bu benim odağımı kaydıran flulaştıran bir durum. Aynı zamanda hayatın gerçeği. Her birimiz bambaşkayız. Benzer özelliklerin bambaşka kombinasyonlarına benzetiyorum bazen. Bu bir gerçeklik olduğu için kabullenmek önemli. Bunu kabullenip olması mümkün olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışmamak lazım tek bir zeminde beni mutlu eden her eylemi buluşturmaya çalışmak gibi. Biriyle ilgilenirken ötekinden uzaklaşmanın vicdan azabı geliyor. Oysa her biri ayrı zenginlik ve sen o zenginlikte ortak bir paydasın. Kafam karışıyor böyle çok yönlü olunca ama esasında şükür ki çok yönlüyüm. İllaki bir şeyi yapıp o şeyde mükemmel olmak zorunda değiliz. Bu dünyaya iyi hissetmeye gelmişiz, kasmayalım hiç boşuna.

Gelelim sorumluluklar, yapmam gerekenler, meli malılar kısmına. Hayatın sıkıcı tarafına yani. Biri olmadan diğeri olmuyor. Sıkılacaksın ki emeklerinin faydasını göresin. İyi hissetmek, kendin ve çevren için iyi şeyleri yapmakla oluyor. Bu da sorumlu olmayı gerektiriyor. Kitledi sana işi sayın tembel. Kaldır bir tarafını ve çalış, güzel günler görmeye gidelim sorumluluklarımızı elimize alıp 🙂

Hayat çok acayip sangha

Sevgiler
Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s