Basak_3 Olmuş avokado kıvamında bir yazı

Bonjour Sangha,

Epey uzun aradan sonra merhaba. Ne yazacağımı bilemedim, tamamen işten süper sıkılma ve incinen yan belimin sıkıntısından oturdum masaya. Bazen işe gömülünce sıkıntı geliveriyor. Aslında ne iş yapacağına 13 yaşında karar veren ve o işi severek yapan, şanslı insanlardanım. (çok şükür!)

Evet ortalarda yokken neler mi yaptım. Yoga son 1 ay biraz geriden geldi. Sıcaklar, sıcakta uyuyamama sonrasında uyanamama gibi durumlar birbirini izledi. Havaların serinlemesiyle yeniden düzene dönüyorum. (serinlik esinti ne güzel şey be!)

procrastination1-def-web

Bu aralar kendimde fark ettiğim birşeyden bahsetmek istiyorum sangha. Son dönemde özellikle işim ile ilgili pek çok şeyi aynı anda yapmak istediğimi fark ettim. Yüreğim nasıl heyecan doluyor anlatamam. Yeni fikirler, projeler, keşifler vs. Amma velakin gün 24 saat ve aslında öğrenmek, uygulamak, sindirmek epey zaman alıyor. Hayatımın en verimli olabilecek yaşlarındayım: ne tecrübesizce genç, ne de aksiyon alamayacak kadar yaşlı: tam yenilesi avokado kıvamında bir Başak var:)) (avokado sevenler anladı beni:)). Öğrenme hala tam gaz sürüyor ve bazı şeylerin cevabının eforsuz, tecrübeyle sezgisel geldiği bir zaman.

Picasso bir gün çok güzel bir çizim yapmış (yine), hem de 15 dakikada. Yanındaki adam demiş ki: Muhteşem! 15 dakikada nasıl da çiziverdin öyle! Picasso cevap vermiş: 20 sene +15 dakika. ( Tabi ki kendimi Picasso ile kıyaslamıyorum, analoji cuk oturuyor ondan yani:)

Bu konuda yogaya ne çok şey borçluyum!. Açık bir zihinle yola devam etmeme yardım ettiği için. Çünkü insanın kendini temiz tutması çok zor. Raflarımız her gün yaşanmışlığın kanıtı olarak tozlanıyor ve hayat çok kolay değil (özellikle bu aralar). Her nefeste okside olup paslanıyoruz; çünkü yaşamanın kendisi paslanma süreci. Bu kötü birşey değil ama realite.

Ünlü reklamcı David Ogilvy der ki ‘müşterinizi aldığınız gün kaybetmeye başlarsınız.’ Haliyle kayıp kaçınılmaz, son kaçınılmaz ama son noktaya kadar nasıl bir tecrübe yaşayacağımız bize bağlı. İradeyi ele alıp, yaşama meydan okumak ise bir o kadar zor. Zaten bunun adına da hayat diyoruz değil mi:)

Derinlere daldım sangha, buradan hemen ayaklarımı dibe vurup yukarı ivmeleniyorum 🙂

Başak

PS: Le visuel est illustration de Marion Fayolle qui j’aime beaucoup.

 

 

 

 

 

 

Basak_3 Olmuş avokado kıvamında bir yazı” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s