Sevgi- Gün 20: sorular ve cevaplar

Merhaba sangha,

Anın bana anlattıklarını anlamaya soruları cevaplamaya karar vermiştim. Onu hatırladım. Bakalım neler diyeceğim bu yazımda merak ediyorum.
Soru 1: Nasılsın, nasıl hissediyorsun anlat biraz.
Günün cevabı: Şu an biraz yorgun hissediyorum. Uykudan yeni uyandım üstelik. Uykusuzum acuk. Şunu fark ediyorum kendimde kendime baya baya baskı yapan despot bir tipim ben. Sürekli gerizekalı onu niye öyle yaptın, böyle yapman lazımdı. Ay yine saçmalıyorsun ne aptal kadınsın ya sen diyen bir manyak var. Ay çok biliyor. Herşeye de bi sözü var. Susmuyor nalet. Ben onu susturamadım yine. Bana dedi ki Sevgi kaybedecek vaktin yok. Otur çalış. Bu arada ben doktora yeterlilik sınavından kaldım sangha. 3 ay sonra yeniden gireceğim. Yani ne diye bu on günlük tatili kendime eziyet haline getirdiğimi de anlamadım açıkçası. Zaten eziyet gibi çalıştın uzun zaman. Biraz durmaya hakkın var. Ki durup dinlenmeden, yenilgiyi de hazmetmeden, üzüntünü yaşamadan başlayamazsın yeni bir savaşa. Az bi dur dimi?! Duramadım. Ama arkadaşım aradı Eskişehir’den geldi ve kalacak bir süre bizde. Ben beceremedim zihnimi susturup azıcık dinlenmeye kendimi ikna etmeyi. Öyle güzel denk geldi ki. Ben sevmesem sevemesem sevmeyi beceremesem de O beni sevip kolluyor arkadaş. Ne güzel 😌

Soru 2: Bir ihtiyacın var mı? Nedir?

Dinlenmeye ihtiyacım var. Meditasyona daha çok zaman ayırmaya. Ve yine nasıl güzel bir tesadüftür ki arkadaşım meditasyon öğrenmek istiyor. Birlikte meditasyon yapıyoruz. 🙂 Ben en çok en iyi anlatırken öğreniyorum.

Soru 3: Bugün ya da dün bir şey farkettin mi?

Dün kendimden kaçtığımı farkettim. Bazı farkındalıklar bazı alışkanlıkları etkilemiyor. Kaçmaya programlanmışım 🙂 Kaçmamak için tüm uğraşlarımı da takdir ediyorum. Şükür be sangha 🙏🏼✨ Namaste!

Sevgiler,
Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s