Alper III – Gün 5

Merhaba sevgili sangha.

Bugün uzun bir aradan sonra Balakrama yaptım. Uzun bir ara derken tabii ki yogaya ara vermedim (hem de hiç) ama günlerimi kaytarma yogası, bazen ikinci prelüdle geçiştirdim. Bir süre Balakrama yapmayınca hemen formdan düşüyorum. Nasıl bu kadar fark edilir oluyor anlamıyorum ama bir hafta yapmayayım vahnide ya dengem bozuluyor ya gücüm tükeniyor. Hal böyle olunca da bugün çok yorgunum Balakrama yapmayayım, dün bir kilometre yüzdüm bacaklarıma kramp girer gibi bahanelerle verilen ara daha da uzuyor.

Hayatımda ilk kez vize başvurusunda bulunuyorum.   Tek başıma gidip pasaport aldığım yetmiyormuş gibi bir de şimdi vizeye başvurdum. Bu bir çok insanın her yaz yaptığı sıradan işlem benim için büyük bir şey. Devlet memuru annem sayesinde kendimi bildim bileli yeşil pasaportum vardı. Yeşil pasaporta rağmen vize isteyen ülkeler için de ben değil daha çok başkaları uğraşmıştı. Ben gidip parmak izi falan vermiştim. Artık yaş kemale erdiğinden (25) normal pasaport aldım.  Bürokratik işlemler bana çok karışık ve anlaması çok zormuş gibi geliyor. Evrak işi gözümde büyüdüğü için İtalya’da yüzde doksan kabul edileceğim bir konservatuarın sınavına girmemiştim. Başka nedenlerim de vardı ama yüzde yetmiş bürokrasinin bende yarattığı anksiyete sebebiyle girmedim. Bürokratik işlemlerin angaryalarının yarattığı stresi on üzerinden dört olarak tanımlayalım. Endişeli , titiz ve her zaman en kötü duruma hazırlıklı olan babam o stresi yedilerde yaşıyor. Benim yaşadığım stres on üzerinden dokuzlarda oluyor nedenini tahmin edersiniz. En sonunda da babam bana diyor “niye o kadar endişeleniyorsun canım hallolur bir şey olmaz”.

Bu aralar normalde pek yapmadığım şeyleri yapıyorum. Televizyon izliyorum hatta televizyon karşısında pinekliyorum, az kitap okuyorum, piyano çalmıyorum, güneşleniyorum ( normalde yüzer çıkarım), telefonda saatler geçiriyorum ve saçma sapan videolar izliyorum. Depresyonda mıyım acaba diye düşündüm ama çok depresif de hissetmiyorum. Aslında biliyorum bu hal Defne Hoca’nın bu değerli yazısında belirttiği gibi günlük rutinin motivasyonuyla geçecek ama bir yanım da biraz böyle kalmak ( kaytarmak) istiyor. Ben yine de o yanımı dinlemeyip yarın sabah kaytarma yogası değil Balakrama yapıp, en azından 1.5 saat piyano çalışıp hemen motive olacağım. Hatta hemen bu yazıyı bitirir bitirmez bir ghati kitap okuyacağım.

Tekrar görüşünceye kadar kendine iyi bak shangamou.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s