Sevgi-Gün 27-28: Ser hoş!

Sevgi’li sangha,

Bir döngü daha bitti böylece. An’ın anlattıklarını düzenlice dinleyişim böyle böyle sonlandı. Bana çooook iyi geldi. O kadar ki şu an kanatlanıp uçabilirim. Dinledim dinledim an’ları hepsi ilaç oldu bana. Kendimi çok zengin hissetme hali var üzerimde. Yaşadığım her şey bana bir lütuf gibi gelmeye başladı tuhaf bir şekilde. Şems’in sözünü hatırlatayım size: İçimize girip çıkan her nefes Tanrı’nın bize olan sevgisidir. Yani lütuftur aslında aldığımız her nefes ve yaşadığımız her an!

Bu iki gün şehir dışındaydım. Yogamı aksatmadım. Akışıma meditasyon eklemek müthiş oldu. Kendi kendimle konuşuyorum ve kendi kendime akıl veriyorum sonra çat susuyorum çok tatlı oluyor. Bırakıyorum oraya ne varsa. Sonra da en sevdiğim pozları bir akışa diziyorum ve bedenimin gücü içime atıyor ateşi sıcacık oluyorum. Kocaman gülüyorum sonra yoga bitince de etkisi epey sürüyor. Zihnim saçma sapan konuşsa da bazen o düşüncelerde o duygularda savrulmuyorum. Bu benim için çok büyük bir başarı. Kendime çok teşekkür ediyorum ya. Resmen çok tatlıyım 🙂

Burada başka bir zenginliğimden bahsetmek istemiştim. O güzel anlarımdan birinde şöyle düşündüm. Benim çok kuvvetli bağlarım var bazı insanlarla. Sanki farklı yerlerde kurduğum ailelerim var. Bi beni hayata fiziksel manada getiren ailem, bir de psikolojik olarak beni destekleyerek yaşatan benim de onlara can olduğum ailelerim var. Akıl sır erdirilmez sessiz anlaşmalarım var sanki sırf varolarak kendi hayatlarını yaşayarak bana dağ gibi destek oluyorlar. Belki ben de onlara böyleyim. Onlara anlatırken, onlarla anlarımızı paylaşırken zenginliğimin sarhoşu oluyorum. Ser hoş sangha! Sizin de öyle olsun!

Sevgiler

Sevgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s