Sevgi- Söylesin zaman

Merhabalar sangha

Uzun bir aradan sonra

An’ın bana anlattıkları konseptinden sonra kayboldum. An’lar çok konuştu benimle ben onları dinledikçe. Sonra bir kaosa sürüklendim. Kendimi içinde buldum, nasıl olduğunu anlayamadığım bir kendiliğindenlik.

Bütün yaptığım düzenli çalışmalar sanki beni bu kaosa hazırlamış gibiydi. Hayatın enterasan örüntüleri, o bağlantılar beni onları her farkedişimde dehşete düşürüyor. Yol beni nereye götürecek bilmiyorum ama kendimi kaybetmekten de çok korkuyorum. En zor yerinden sorular soruyor bana bu aralar hayat. Gördüklerimi, yaşadıklarımı anlatmaktan çok şu an netleştirmeye çalışıyorum buraya yazarak. Buraya yazarken çok güzel netlik kazanmışlıklarım çok, sağolun sangha.

İki yolum var. Ya bırakmak ya da ateşe yürümek. Yılların ataleti ve garanticiliği bir yanda, diğer yanda da cayır cayır bir ateş, beni yakacak çok belli.. Yanmalı mı yanmamalı mı? Bilemiyorum ki , ataleti savuran da ateş gibi duruyor. Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk. İyi de yani, niye ateşe atlıyoruz ki 🙂 Ne gerek?!

Kediyi merak öldürür diyorum da dinlemiyor içim, ateşe koşuyor.

Bilmiyorum ama içim içime sığmıyor. Yanıyorum daha ateşe doğru giderken bile. Daha içinde değilken. Korkunun da ecele faydası yokmuş. Ölmeden de ölünürmüş meğer.

İtiraf et seviyorsun derdi kederi deyişi geliyor aklıma bir Vega şarkısının. Bu acıya bayılmalar neden?! Dönüşüm merakı mı? Niye dönüştürme derdindeyim peki hep? Niye yakıp pişirmek istiyorum hep? Olmamış bu diyorum kendime heralde. Pişirin belki bir şeye benzer. 🙂

Kendini sevmeyişlerden bu ateş merakı belki de. Sevmeyince, kendini kabul edemeyince at ateşe yansın mı deniyor acaba?! Yeniden yeniden ölelim ki tekrar doğunca belki güzel bir şeyler çıkar diyoruz belki de.

Anlamak zor. Ben yine anlayamadım. Dolu da almıyor, boş da dolmuyor içimde. Hangisi doğru bilemiyorsam, söylesin zaman..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s