Alper IV – Gün 12

Selam sangha,

Yaz bir günde geldiği gibi bir günde de gitti. Geçen hafta yüzüyor oluşuma inanamıyorum. İnstastorilerde de kahve, battaniye, kapalı hava, sararan yapraklar ve hangi tür olduğunu asla tahin edemeyeceğim kuşların göçü baş rolde. Bu bayağı bulduğum romantizmden ben de nasibimi aldım herhalde canım Belgrad Ormanları’na gidip renk değiştiren ağaçları izleyerek bisiklete binmek istiyor. Düşününce bu planın hayalinin gerçeğinden daha cazip olduğuna ikna oldum. Bisikleti arabaya takmaya, taksam da arkamda bisikletle içinde FSM ve Büyükdere Caddesi’ni de barındıran 33 kilometrelik yola üşendim. Hem güneş de açtı bu romantik plan suya düştü.

Bu sabah da bol parantezli bir yoga yaptım. Suçide de uzun uzun oturdum(Persepolis, Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi, bir Fransızca gramer kitabı ve annemin kütüphanesinden alınan üç İngilizce sözlüğün değerli katkılarıyla). Eskiden yaptığım ve yaparken hep The Walk filmindeki sahnelerin aklıma geldiği denge hareketlerini de yaptım. Fiziksel dengeyi zihinsel dengeyle çok alakalı bulurum her nedense. Birinden mi duydum kendi kendime mi uydurdum bilmiyorum. Muhtemelen öyle inandığım için denge hareketlerini yaptıktan sonra çok dingin hissediyorum.

Bu aralar yine piyano çalışmıyorum. Bahane de bulmuyorum. Sadece çalışmıyorum. Oysa çok iyi biliyorum ki no medır vat her gün çalışmam gerekiyor. Leros’tan geldiğimden beri sevdiğim parçaları kursa yeni gelen, anadalı piyano olmadığı halde piyano dersleri veren hocaya artistlik yapmak (halbuki kadıncağızın hiçbir derdi yok benimle) için yan odasında çalmak dışında elimi sürmedim.  Birden Ocak gelecek ve ben piyano çalışmayalı üç ay olmuş olacak diye korkuyorum.

Sizlere sonbahara çok yakıştırdığım J. S. Bach’ın do minör Fransız Süiti ile veda ediyorum. Klavseni çalan ve arkadaki çiçekli koltuğun sahibi abla Avusturya’da yaşayan İtalyan çembalist Chiara Massini.

 

Alper IV – Gün 12” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s