Alper – Gün 0

Selam sanghamou,

Hocamızın önderliğinde yeni bir yirmi sekiz güne başlamak, hem de alıştığımızdan farklı olarak dolunayda başlamak çok heyecan verici. Dolunayda başladığımız için sanırım yeni bir şeye niyet etmiyoruz. Belki bırakmak istediğimiz şeyler için güzel bir başlangıç olabilir. Şu son cümleyi yazar yazmaz kendime yabancılaştım.  Uslu bir öğrenci olup, hocamın sözünden çıkmadan o günlerde yoga yapmamaya özen göstersem de, takvime bakmasam ne dolunayın farkında olurum ne de yeni ayın.

Geçen hafta iş arkadaşlarımdan biri küçük bir kağıda hepimizin yeni yıl dileklerini yazıp, masada duran noel baba kesesine atmak istedi. Aklıma hiçbir şey gelmedi. İyiyim ya böyle, mevcut durum sürse yeterli gibi hissettim. Yeni yıl dilekleri ve yılbaşı partisi heyecanları  bu sene her zamankinden daha da anlamsız geldi. Neyse hoşça vakit geçirmek için bir bahane olarak görüp uyum sağladım.

Ben de Ayça gibi adeti bozmadan geçen seneye baktığımda  2017’de başıma gelen en güzel şeyin (sayende sanghacığım) başkalarının okuduğu metinler yazmak olduğunu gördüm. Aldığım geri dönüşler o kadar destekleyici ve güzeldi ki Defne Hocamızın bu yazısında bahsettiği şeyin önemini anladım.

Daha sahici hayatlar yaşadığımız tatlı bir sene olsun ve yeni döngümüz hayırlı olsun sangha!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s