U. Pınar Gün 0-1 //What’s victory? – Zafer nedir?

Merhaba, yeniden aranızdayım.
Blogta yazmaya ilk başladığımda, maalesef düzenli bir pratiği oturtamadığım için yarım kaldı. Zaten bir süre sonra önce size, sonra kendime karşı kendimi suçlu hissettiğim için yazmaya çalışma çabasını da bıraktım.
Ben bir süredir para kazanmak için bir kolejde kütüphaneci olarak çalışıyorum ve okul açıldığından servis kullandığım için beri mesaimin başlamasına 1 saat kala, saat 07:00’de okulda oluyorum. Bu çok erken saatte uyanmam, hazırlanmam ve evden çıkmamı gerektiriyor. Ama bundan 2 ay kadar önce bu 1 saati laklak yaparak geçirmenin bana hiçbir faydası olmadığını farkederek, okula matımı getirdim ve nerdeyse o günden beri her sabah kendi Ashtanga listemi oluşturarak yoga yapmaya başladım.

Dün akşam e-posta kutuma düşen “Gün 0″lı muhteşem yazıları görünce ve hali hazırda zaten pratiğimi oturtmaya başladığım bu günlere de güvenerek, tekrar yazmanın iyi geleceğini hissettim.

Saat 07:00’de okulun kapkaranlık ve sessiz spor salonunda, fotoğraftaki yazının bulunduğu duvarın önünde kendimle kendi kendime pratiğimi yapıyorum.

Zafer, burada tekrar yazabilmek mi, dün meditasyon bugün yoga pratiğimi yapmış olmam mı, yoksa self pratiğimi düzene sokabilmiş olmam mı?

Yoksa zafer, günün sonunda mutlu hissediyor olmam mı… 🙂

Sevgiler,

U. Pınar

U. Pınar Gün 0-1 //What’s victory? – Zafer nedir?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s