Anıl -1 Her şey darmadağın olduğunda

Aslında 1 Ocak’tan beri regl olduğum için yeni bir döngüye başlayamadım henüz ama yazmazsam çıldıracaktım’a doğru gidiyorum.. Bugün Defne hocanın yazısını da okuyunca “belki yazarak yoga yapabilirim” diye düşündüm… Biliyorum, buraya temelde yogayla ilgili birbirimizi yüreklendirmek için yazıyoruz ama bu seferlik beni affedin diyebiliyorum; belki biraz desteğe ihtiyacım olduğu için oturdum başına.

Okuyanlarınız vardır, başlık Pema Chödrön’ün kitabından. Her şey darmadağın. Kabul olduğum okulu çok isteyerek, İstanbul’dan bıkmış bir şekilde Ankara’ya taşınırken  o her gittiği yerde “tanıdık” olanı arayan Anıl’ın varlığını gözardı etmişim. Defne Hoca “şimdi yeni bir poz göstericem size” dediğinde, stüdyoda kırk yılda bir beni başka bir alana gönderdiğinde bile huzursuz olan Anıl’ı. Yeni’yi zar zor kabul eden ben, çat diye gittim hayatımı değiştirdim. De- yeni bir hayat var mıydı gerçekten?

Arkadaşlarının, tanıdıklarının gözbebeği ben, burada yabancı, dışarlıklı. Zaten oturmuş arkadaşlıkların içinde onların anılarını dinliyorum en fazla. Eski okulumda “parlak, çalışkan öğrenci” ben, burada alana uzak, ortalama. Bir de, bir âşık çıktı yoluma, bütün nevrozlarımı hortlatan. Korktuğumu anladı, kaçmaya çalışsam bile gitmiyor da. Bari orada konfor alanımda kalsaydım? Buraya geldiğimden beri yogada zor pozlarda uzun süre duramıyorum zaten, şimdi bütün bu yabancılığın, bu yeninin içinde de duramıyorum. Koşmak, kaçmak, en rahat en tanıdık en güvenli yere sığınmak istiyorum, ana rahmine kadar yolu var. Ne yapıcam bilmiyorum.

Yogadan ne öğrendiysek şimdi onu sınama zamanı galiba. Ama çok zorlanıyorum.

Anıl -1 Her şey darmadağın olduğunda” üzerine 6 yorum

 1. Kalemtıraş dedi ki:

  Anılcığım, buradayız yanındayız. Görüyorsun ki hepimiz her şeyin normal seyrinde akmasını canı gönülden diliyoruz. Olmayınca buraya yazıyoruz. Beraberiz. Yüzüyoruz. Yürüyoruz. Sen de bizimlesin.

  Liked by 3 people

  • minimamineva dedi ki:

   ağlamaklı oldum şimdi yorumunuzu okuyunca hocam, çok iyi geldi… teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

   Beğen

 2. fatma dedi ki:

  Anıl, dün yayınlar yayınlamaz okudum yazını. İçimden hocamızın söylediklerine çok benzer şeyler geçtiyse de sansürledim kendimi, utandım, yazamadım. Ama madem sen iyi geldi duymak diyorsun canım arkadaşım, ben de söyleyeyim: birlikteyiz; kurmastanada da, şavasanada da ❤ korkutulup kaçırılamayan birileri de var anlaşılan ❤ Gelince Anıl ne der demeyecek, sıkı sıkı sarılacağım sana. Bu arada sen de yaz da dağılsın kara bulutlar ❤

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s