Pınar – Gün 2: Tik Tak

On dakkam var çok hızlı olmam lazım sanga kısıtlar karşısında beynin yaratıcılığı tavan yapar derler ama şu an bir blog yazısı gibi keyfi bir aktivite içinde dahi neden kendi kendimi telaşa sürüklediğimi ne sen sor ne ben sana söyliyim.

Viiyk viiiyk diye ses çıkaran meyve suyu sıkacağımın içine dilimlediğim elmaları atarken bir yandan da telefondan biriken blog yazılarını okuyordum. Kiminkini okuyordum hatırlamıyorum sanırım Fatma’nınkiydi, gene çok güzel yazmış şuraya bir yıldız konduruvereyim derken wordpress kondurtmadı, git hadi şimdi log in ol da gel dedi. Ufff dedim. Tıpış tıpış gelip laptopu açtım. Neden? Tüm sevdiğim yazılara ki hepsi oluyor teker teker bir yıldız kondurabileyim diye. Sonra baktım herkes herkese yorum da yazmış. Benim dünkü yazıma yazılan yorumlar da vardı. Onları cevapsız bırakırsam bencil bir pislik olarak algılanır mıyım diye çok korktum sanga. Anlıyor musun? Sonra Tansel’in yazısını okudum. Epey güldüm takdir edersin. Epeyce güldüm. Neymiş bu sevdiğini belli etme ve sevilmeme korkusu arkadaş? Bir layk kondurmak şuracıkta neden bize bu kadar enerji harcatan bir olaya dönüşmüş? Bilmiyorum. Ama herkes aynı hissettiği için rahatladım bir miktar. Sanganın damarları kabarmış yine dedim. Sanga yine yükselmiş sangaya.

Bugün dersten eve gelince yapabildim yogamı. Üç dakikam kalmış. Bey ne yemek isterim diye sordu, düşündüğüm hiçbir şeyin ağzımı sulandırmadığını söyledim. Artık yemek yerken bu kıstasa göre hareket etmeye çalışıyorum. Yemeği düşündüğümde ağzım sulanıyor mu, sulanmıyor mu? Sulanmıyorsa geçiniz pliiz, next. Onca seçenek saydı, patates dedim. Bana patates yapar mısın? Yaparım dedi. Tamam dedim, ben bu sırada biraz yoga yapmak istiyorum, olur mu? Olur. Harika. İşte öyle akşam yogası.

Zamanım dolmuş. Hoşçakal sanga. Lav yu.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s