Pınar K. – Gün 8

Yine bir gece yogasının ardından selam olsun sevgili sanga. Bugünlerde birazcık sessizsin sanki. Ya da bana öyle geldi. Haberlerini bekliyorum.

Bu gece yogalarını genelde sırf yapmış olmak için yapıyorum. Geçen gün bahsettiğim gibi, gecenin sessizliğinde seriye teslim olmuş halimi kaçtır kaybettim. Bugüne de tik atabilmek için yapıyorum. Zaten öyle çoğunuzunki gibi bir saat falan sürecek olsalar hayatta yapamazdım böyle geç vakitte.

Bir pozum var, başımın belası, bazı günler hah diyorum ilerleme gösterdim, bugün çok daha iyiyim. Ertesi gün önceki halimden de beter oluyorum. Neredeyse bir önceki gün hayal kurduğuma inanacağım. Ya da yine kaçak bir yol bulup hareketi olması gerektiği gibi yapmadım ve farketmedim diyorum. Ya da vücudun katılığı vs. işin içine giriyor. Hangisi olduğuna karar veremiyorum tabii. Bu gece mesela pozum bana daha rahat gibi geldi, ama acaba ayakların açısıyla gereğinden fazla mı oynadım, ya da aralarındaki boşluğu olması gerekenden daha kısa mı tuttum.

Bir de içime bazı şüpheler düştü bu gece. Şunun gibi. “Galiba ben seriyi unuttum, hepten yanlış yapıyorum. Nefesi şöyle alıyorduk da böyle vermiyorduk galiba. Arada bir şeyler daha vardı ve ben kesin onları atladım. Bundan sonra bu geliyordu, yoksa gelmiyor muydu, ben hep yanlış sırada mı yapıyordum acaba.” Elimde serinin olduğu kocaman pdf olmasına rağmen böyle. Gerçi hepsini ezberledim ve ona epeydir bakmıyorum. Bunun için kendimle gurur duyduğum günlerim olmuştu başlarda ama şimdi o gurur şüpheyle yer değiştirdi. Yapacak bir şey yok, doğrusunu tekrar görene kadar yanlış yapmaya devam edeceğim.

Sonuç olarak bütün bu düşünceler yoga esnasında da benimle birlikte olduklarından, benim yoga her zaman üç kuraldan “odak” tan mahrum kalıyor. Nefes zaten bazen güzel bazen bi bakmışım gitmiş. Ama biliyorum ki gün geçtikçe raylar yerine oturacak. “Haa, işte buymuş!!!” diyeceğim anları heyecanla bekliyorum.

Pınar K. – Gün 8” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s