Pınar K. – Gün 13

Yogasız geçen üç günün ardından bugün yoga yapmak için pek hevesli bir şekilde kalktım. Özlemişim. Kalktım derken erkenden kalkamadım yine, olsun. Olacak, bir gün o da olacak, hem de yakında.

Hevesle başladım ve ne göreyim. Vücut herşeyi unutmuş gibi kaskatı. Sabah katılığı da değil biliyorum. Ara verince bende hep böyle olur. Hergün yaptığım hareketlerle onca zaman açtığım yerler birkaç gün es geçince hemen geri kapanır. Herşeyden şikayet etme halimi bir kenara bıraktım. Ne de olsa daha dün felsefe dersinden çıktık, bari onun hatrına yapamayacağım şeyler için kendimi hırpalamayı bir süre erteleyeyim. “İyi ki bu gün erkenden yogamı yaptım.” diye içimden geçirdim, bu gün de geceye bıraksaydım tüm günü bu kaskatı vücutla geçirecektim ve o katılığın bana verdiği gerginliğin farkında bile olmayacaktım. Şimdi farkındayım, daha yumuşak daha nazik davranacağım kendime bu gün.

Kafam çok karışık sevgili sanga. Okunacak tonla kitap var. Daha birinden bile başlamadım. Hiçbir şeyin de bir sırası yok biliyorum. Benim huyumdur, kitapları okumaya başlamadan önce bir sıraya sokarım. Bu işle öyle oyalanırım, öyle oyalanırım ki epey vakit alır. Onları sıraya sokmam o kadar uzun sürer ki bir bakmışım o gün okuyacak vakit kalmamış. Ama şimdi biliyorum. Hiçbir şey sırayla olmak zorunda değil. Bir yerinden başlayıp aynı kitabı defalarca okumam da gerekecek. Önemli olan o kitabı okumuş olmak değil, ondan alabildiğim bilgi. Şimdiye kadar hep okumuş olmak mı önemliydi? Büyük ihtimalle yarı yarıya. Şimdi içim biraz rahat. Yeni bir yolculuk, ve bu yoluma da öğrenilecek bi dolu yeni şey girecek. Üstelik becerebilirsem beni dönüştürecek şeyler.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s