Pınar K. – Gün 14

Bu sabah dersimiz vardı. Sen misin “Topu topu üç hareketim var” diyen! Defne hoca bi dolu yeni hareket ekledi. Şikayetim yok elbette ama ah bu hafızam. Yanımda defter de götürmemiştim, utanç içinde eve gidince hemencecik yazarım dedim. Yolda gelirken, hazır çarşıya çıkmışken şu işimi de halledeyim, şunu da yapacaktım diye diye vakti geçirdim. Zaten kafamdaki yerlerinde zar zor duran hareketleri de dikkatim dağılınca hepten kaybettim. Aklımda kalan tek şey kahveler…

Eve geldikten sonra da hala akıllanmadım. Öğrendiğim hareketleri bir yere yazma işini de yapılacak diğer işlerin olduğu listeye ekledim, gönlüm rahata erdi. Listeye ekleyince sanki unutma katsayım sabit kalacak. Olayın farkına varamadım, başka işlerle meşgul oldum. Sıra geldi sıradaki ünlü işimize. Yazmaya başladım. Kahveler… Hımm. Eee. O kadar. Aklımda önce hareketlerin tariflerini yazıp, sıralamayı bir güzel ezberleyip sonra da bugünkü yogamı yeni haliyle yapıp yazımı yazmak vardı. Baktım yazamıyorum, bizim pdf imdada yetişir dedim. Sevgili pdf’te de tanıdık olarak sadece kahveler var. Bir kaç hareket daha var ama sırası başka yerde. Bari yaparak hatırlamaya çalışayım dedim, ki bunu da yapmamam lazım biliyorum. Şimdiye kadar yaptığım eski seriyi daha az tekrarla bitirip yeni hareketlere geçtim. Kahveleri de düzgün yapamıyorum zaten. Nefes oturmadı. Bir tek onu bile çalışsam iyi aslında. Geriye kalanları da aklımda kaldığı kadarıyla, bazılarını unutarak, aradaki geçişleri hepten şaşırarak yapmaya çalıştım.

Bugünkü derste de farketmiştim ki daha önce öğrendiğimiz soğumalardan bile unuttuğum hareketler varmış. Yani bir sonraki derse defter kalem şart oldu. Yarın yoga yok.  Yarını bu problemimi çözmeye adayacağım. Bugünkü yaptığım sırayla bir yazayım. Üstüne düşüneyim. Bakalım belki çıkarlar bir yerlerden. Çıkmazlarsa da mecbur soracağım.

Bir de hazır bugün 8:30’da kalkmışken yarın da bu şekilde devam etmeye niyetliyim. Bakalım. Şimdi buraya yazdım ya, kesin yapamam. Sessiz ve sinsi bir şekilde ilerlesem daha başarılı olabilirim bu konuda.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s