Yeşim-Gün 4-Zor Oyunu Bozar

Bazı hareketlerin kendine ait doğası-sırası geldikçe- benim sevgili bedenimi bir halden diğerine rapt ediyor. Ne demek mi rapt ediyor? Raptiye nasıl kalın şeyleri tutmazsa benimki de doğru başlasa da pıt diye atıyor olması gereken durumdan kendini başka bir duruma. Niye? Sırt- boyun- omuzlar; yılların bankacı gerginliğini keçe formunda muhafaza ediyor hala. Göbek; başladığım yere göre çok farklı belki ama istediğim duruma gelmesi için daha çok çalışmak lazım gibi duruyor- kendi haşmetiyle “iyidik burda çok kurcalama, rahatımızı bozma” der gibi. Kafanın dize değmesi ya da kafanın koldan içeri girmesi gereken durumlarda; kafa da direniyor o zor diye tabir edilen yere girmeye ya da değmeye- zamanında zor hallere çok kez kafa topu için sıçradığı için.

Bugün sabah ki derste sorduğum soruyu cevaplamak için Defne hocam “gel göster burda ne demek istediğini”deyince; benim bu parçaların hepsi başrol kapmak için yarışa girmesin mi!!! Kalçayı koruyayım derken, ayak bozuldu, ayağı düzeltirken kafa isyan etti “beni buraya kimse sokamaz diye”. Ben bir kez daha başlangıç pozisyonuna dönüp canım uddiyanama sığındım göbeği küçülttüm güya ama yetmediiii.

Sevgili hocam bunun için yemeği de ayarlamak lazım diye kulağıma küpe takıverdi doğal olarak. Oysa bunun için esasen uğraşıp duruyorum ben. Diyabet, tiroit, menopoz üçlüsüne boyun eğmemek için ne taklalar atıyorum. Hep hareketliyim, sağlıklı besleniyorum vs.vs. Ders bitince aklımda bunlar var-daha ne yapabilirim diye iç sesim bıdı bıdı başlayınca hooop dedim ona. Tamam bunlar olabilir ama demek ki yaptığın yetmiyor. Ve karar verdim daha çok hareket daha az yemek işine.

Kararım şu ki; Mart kursunda sert yerleri yumuşak kılıp, şiş yerlerin havasını alarak, kafamı girip çıkması gereken yerler için ikna edeceğim.

Bana şans dile sevgili sangham👍

Yeşim-Gün 4-Zor Oyunu Bozar” üzerine bir yorum

  1. Berta dedi ki:

    yeşimciğim ben de akşam kayışla yine denedim. kafa bu sefer biraz girer gibi oldu. tam o esnada birden ilk mangala namaskara yaptığımda kendimi nasıl uzaylı gibi hissettiğimi ve bu beden elleri yere koymadan nasıl oradan oraya gidecek dediğimi hatırladım. yapamadıklarımızın hepsi zihnimizde. gerçekten!

    Liked by 3 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s