Alper – Gün 19-20

Selam sangha,

Direkt yogayla başlıyorum. Bu ay yeni ve  ilk denememde belime feci kramplar girmesine sebep olan bir harekete tutuldum. O kadar sevdim ki yapmayı sürekli sekizer kere tekrarlamak istiyorum. Sırf ona tekrar kavuşmak için bugün iki posta yoga yaptım. Halbuki tam (hocamın gösterdiği şekilde) yapamıyorum bile. Dizlerimin altına bir şeyler koymam gerekiyor. Böyle çok mu kolay oluyor acaba, bu kadar hoşuma gitmesi çok da iyi bir şey olmamalı herhalde diye düşüncelere daldığım anda kramp giriyor. Sonra yavaşça geçiyor.

Uykuyla çok iyi bir ilişkim yok. Daha önce de yazmıştım. Kolay uykuya geçemem. Mamafih (ilk kez cümle içinde kullanıyorum) çok  geç kalkmayı da sevmem. Leros’ta saat on birden önce kafamı koyduğum gibi uyuduğum dört gün sonunda çok ümitlenmiştim. Bu sene ben de saat onda kafasını koyduğu gibi uyuyan ve  sabah yogasını güneş doğmadan yapan bir insan olacaktım. Lakin hayat planlandığı gibi gitmedi.

Önce bir deprem fobisi geliştirdim. Gece yarıları havlayan köpekler eşliğinde kan çanağı gözlerimle beklenen büyük İstanbul depremi hakkında okumadığım şey kalmadı. Uyumam en  erken üçü buldu. Oturduğunuz semtleri yazın ne kadar tehlikedesiniz ayrıntılı bir şekilde sunum yapayım. O kadar abarttım. Sonra birkaç hafta uykusuzluk çektim. Üç günde altı saat uyumalar falan.. Hal böyle olunca normalde sekiz-dokuz olan uyanma saatim ve sabah yogam on bir- on ikilere kaydı. Dün  geçen  iki aya göre nispeten daha erken bir saatte yattım. Gecenin köründe çat diye uyandım. Of kim bilir kaç saat uyudum, uykumu aldım mı, saat kaç ki diye söylene söylene saate baktığımda saatin altı olduğunu görünce içim pır pır etti. Uykum açıldı. Hemen dilimi temizleyip oturdum suçi’ye.

Döngü bitmeden bir kere daha yazarım herhalde sanghamou. O zamana kadar kendine iyi bak.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s