Yeşim- Gün 6- Gittiğin yere geri dönmek

Herşey bir lastik ile bağlı gibi. Bir salınım var sana izin veriyor ve sonra zamanı gelince seni geriye çekiyor.  Nereye gitsen; bir zaman sonra nerden başladıysan seni oraya çekiyor.  Ama bu sefer zaman değişmiş, sen değişmiş ve aynı mekan gibi gözükse de mekan da değişmiş oluyor. Sen de sebat var mı diye test ediyor belki yaşam seni. Hergün aralıksız yapınca birşeyi, ilerlediğini hissettiriyor sana ama bir bakmışsın buna rağmen bir gün-yoga içinse bu durum; heryerin tutulmuş. Eeee ne oldu şimdi.

Vücudun ayar çekiyor.  “Dur öyle hemen şımarma, hele havalara hiç girme!!! Dün bir, bugün iki-hemen oldum zannetme. ” Hiç de böyle hallerim yok ama benim gibileri çok görmüş herhalde olma olasılığına karşı önlemini alıyor!!!

Şimdiler de bunu yaptığım yoga da ve yenice hayatıma giren ingilizce de gayet net hissediyorum. Evet bir şeye hergün düzenli olarak maruz kalmak ilerlemenin anahtarı. Ama bazen herşey tıkır tıkır giderken bir takılma hali var. Devam edince yapmaya tekrar açılıyor, sonra bir daha tıkanma halleri.

Acaba; böyle birşeyi , bekledigim bir durumla mı mümkün kılıyorum ben? Beklentiden vazgeçeli epey oluyor oysa ki! Belki de ikna olmuyorum “yok canım tam tamına yapmış olamam- ya da olmuş olamaz ” mı diyorum içerden bir yerden.

Salına salına; bir ileri bir geri mi, yoksa iki ileri bir geri mi – tekrar bakacağım.

Belki de aynı yere geri geliyorum ama derinlik artıyordur kimbilir!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s