Ayça – Big Sanga is calling!

Sabah demeye dilim varmıyor, o yüzden bugün diye başlayacağım…

Bugün iki küçük el tarafından cebren ve hile ile uyandırıldığımda saate bakmadım ama aklımdan geçen ilk şey “Gitti sabah yogası!”oldu. Yavrucuğun karnı ağrıyormuş. Kurduğum alarmı kapattım (saat 5:12’ymiş bu arada), beraber yatağına gittik. Koala gibi yapıştı boynuma, koyun koyuna kıvrıldık. Biraz masaj yaptım, sakinledi. Baktım özlemişim böyle kucak kucağa yatmayı, kaçan yogaya dertleneceğime tekrarı olmayan şu dakikaların keyfini çıkarmak daha sevap dedim, sıkıca sarıldım. Bir süre sonra tatlı bir düzene girdi yavrunun nefes alış verişleri.

Nedense yoga yapamayacağıma o kadar inandırmışım ki kendimi, bari biraz daha uyuyayım diye kendi yatağıma geçtim. Geçtim de, bir süre sonra Pınar Hocam’dan başlayarak Defne Hoca, D. Hoca, Emma Hoca…tee Zahnder Hoca’ya kadar bütün öğretmenlerim gözümün önünde resmi geçit yapmaya, kulağımda “Invite the guest!”yankılanmaya başlayınca dedim “Big Sanga is calling! Açmazsak ayıp olur.”

Kırmızı çadırın bitişinin şerefine bugün ikinci prelüdle sahnelere geri döndüm. İyi de oldu. Defne Hocam’ın deyişiyle double major yaptığımız iki sınıfta da bu ay üçüncü prelüdü yapınca ikincisi pek bir gariban kaldı gibi gelmişti bana. Kendisinin gönlünü almış oldum bugün, hasret giderdik.

Yoga bitince baktım ki daha “Anneeeaaaa” nidalarının başlamasına vakit var. Akşam da Defne Hocam’ın yazısını okuyup yatmışım zaten, aklımda hangi arada derede 28günyoga’ya bir selam göndersem diye düşünüyorum (alternatiflerim arasında çocukların basket antrenmanını beklerken “Veli Sorumlusu” kızcağızın masasının köşesinde çeviri işlerimi yürütmek üzere kurduğum dükkan en öne çıkan yerdi). Bir anda elimde fazladan vakit bulunca ne yapacağımı şaşırdım, yüreğim pır pır etti. Sonra da işte bu satırlar çıktı Sangacığım.

Sen de umarım iyisindir. Ara sıra senden haber almak güzel oluyor, özletme kendini…

Güzel bir gün olsun hepimize!

Ha unutmadan, Hocaların hepsinin selamı var. Kaytarmayın, hergün çalışın diyorlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s