Alper-Gün 22

Sana bu satırları beş yıl önce yaşadığım bir şehrin, yabancısı olduğum güney yakasındaki Airbnb evimden yazıyorum. Aslında yazacak hiçbir şeyim yok sangha. Hocamız çağırmış, herkes yazmış, geri kalmayayım diye yazıyorum. Çünkü herkes yazar da ben yazmazsam hocam beni sevmez.  Hatta hocam benim varlığımı unutur. Parti başlamış da kapının dışında kalmışım gibi hissederim.

Geldiğim günden beri hem zamandan tasarruf etmek, hem de iyi çalışmış olmak için kaytarma yogamın nefeslerini on altıya çıkartıp, talasan spotitam’ı ekleyip ılınmalara geçiyorum.

Eş dostla seyahat beni zorlayan bir şey. Hem yalnız gezmeyi seviyorum hem de uyum sağlamak adına istediklerimden feragat edemiyorum. Planlarım yalnız kalmaya yönelik oluyor. O zaman siz şuraya giderken ben de şunu yaparım. Siz ögle yemeğinde et yemek istemiyorsanız ayrılalım, akşam bir yerde buluşuruz gibi öneriler sunuyorum sürekli. Bir de hiç çaktırmasam da başkalarının mutluluğundan sorumlu hisseden bir yanım var. Gerilip ters davranabiliyorum.

Bugünlük bu kadar sanghamou. Yarın görüşürüz

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s