Piraye – 5. ve 6. GÜN

IMG_4608

Başlarken niyet ettiğim gibi sabahları Nrtta Sadhana yapıyorum. Haziran’daki Hızır Kamp’a kadar böyle devam edeceğim. (Bu arada Hızır’ın buz gibi suyunda yüzmeyi, gece yıldızlara bakarak uyumayı nasıl özledim 😌)

Sabah iki ders sonrası akşam dersine kadar olan boş zaman için eve geldim. Yazı için oturduğumda içimden şu cümle geçiyordu: “Sevdiğin işi yaparsan hayatın boyunca bir gün bile çalışmış hissetmezsin.”

Derslerden ve masaj seanslarından sonra gülen yüzler görünce aklıma hep bu cümle geliyor. İnsanın gönlünden bir şey vermesi ile zorunlu hissettiği için vermesi arasındaki fark…

Hepimiz birbirimize dokunuyoruz. Salt fiziksel olarak değil, ses tonumuzla, sözümüzle, gözümüzle, yaydığımız enerjiyle de… Masaj egitiminde hocamız, ‘siz masaj yaptığınız kişiye dokunuyorsunuz, o da size dokunuyor.’ demişti. Nasıl dokunduğunuz, ne hissettirdiğiniz ve karşılığında ne hissettiğiniz, sadece size bağlı değil, bir alışveriş aslında. Bir insanın bize gülmek zorunda hissettiği için güldüğünü derinde anlamamız gibi, içten olan ile mekanik olanı ayırt edebiliyoruz.

Bu yazının müsebbibi, bugün öğlen ders sonrası “çok teşekkür ederim, çok keyifliydi” diyen öğrencim. Ben de sana teşekkür ederim ❤️

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s