Piraye – 7. GÜN

IMG_4550.JPG

Merhaba Sangha,

7. Gün yazısı münasebetiyle, elimde sarı kantaron ve melisa karışımı çayımla, sana Piraye Palas’tan bildiriyorum.

Sana bugün üç şey itiraf edeceğim canım Sangha.

Birincisi; bu ara gündemimde bir konu var, içimde inanılmaz sabırsızlanıyorum. Böyle pıtı pıtı bir heyecan var ama bu hissi bastırmadan kendisiyle arama mesafe koyabiliyorum (bak bu çok güzel🙌🏻) çünkü ben önceden impulsive (dürtüsel) bir insandım. Aklıma eseni yapar, söyler, hızla değişen hislerimin peşinden sürüklenirdim. Yoganın hayatıma bu kadar nüfuz edebilmesinin nedeni, yıllar içindeki değişimi çok net hissedebilmek. Şimdilik, sahilde yürürken tenime değen rüzgarın içimi gıdıklaması gibi hoş bir hâldeyim 🙂

İkinci itirafım; sosyal medyada önüme düşen yoga, travma, mindfulness vb uğraşlarla ilgili yazılar hakkında. Buna kendi yazılarım da dahil…. Bazen uçan kuşa, havadaki toza aşırı anlam yüklüyoruz, çok deşiyoruz, yazıyoruz babam yazıyoruz gibime geliyor. Yazılar ve cümleler giderek uzuyor gibi. Bu belki de iyidir bilemiyorum. Yine de bir yanım, sanki zihnimizin giderek sessizleşmesi, sadeleşmesi mümkünken fazla mesaj ve deneyim yazısının içerisindeyiz, farklı çalışmalar ve yollarla açılan Pandora kutularına çokça maruz gibiyiz, diyor. Bilgilendirici yazıları ayrı tutuyorum.

Üçüncü itirafım da yoga uygulaması ile ilgili. İtiraf gibi değil aslında, paylaşım diyelim 🙂 Sabahki uygulamalarımın karana, asana, laya şeklinde olmasına elimden gelen özeni gösteriyorum. Her gün aynı olamıyor elbette. Akşamları da müzik açıp free flow yoga yapmayı çok seviyorum. Üniversite boyunca modern dans yaptım (dans yapmak?)  akşam mat üzerinde ders öncesi stretchinglerine benzer şeyler, oyun gibi, dans gibi, biraz da yoga gibi, nefesle, müzikle eğlenerek hareket ediyorum… Hatta dans stüdyomuzda barrelarda çalışırdık, evin bir köşesine barre yaptırmayı düşünüyorum.

Bugünlük bu kadar 🦄🦄

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s