Alper-Gün ?

Selam sangha.

Kaçıncı günde olduğumuzu bilmiyorum ama onu geçtik onun farkındayım. Ay takvimini açıp bakabilirim ama birkaç güne bir dolunay yazısı gelir herhalde diye düşünüyorum.

Dün akşam çalıştığım kurumda bir Barok gecesi organize ettik. Bir arkadaşımla birlikte Barok dönem bestecileri hakkında bilgi verip küçük küçük örnekler çaldık. Dinleyicilerimizin çoğu öğrencilerimiz ve aileleri olunca insanları sıkmamak adına bol dedikodulu eğlenceli bir sunum yaptık. Bir ara  samimiyetle patavatsızlığın arasındaki  sınırı kaçırıp (sık başıma gelir) Bach’ın Haendel’e duyduğu hayranlığa çok şaşırdığımı, bunu edebiyat üzerinden örnekleyecek olursam O.A’ın A.K’e hayranlık beslemesi gibi bir şey olarak gördüğümü söyledim. Sonrasında da pişman oldum. A.K’i hiç de iyi niyetli olmayan bir seviye belirteci olarak kullanmam çok ayıp. Olan oldu artık tamam da bundan daha önemli olan şey şu ki  Bach’a O.A. dersek, Haendel asla ve asla A.K. değildir. Affet beni Haendel. ( hala terbiyesizlik yapıyorum)

Hem gitar hem de piyano çalan bir öğrencim var. Bu aralar gitarda daha başarılı diye çocuğa kapris yapmak, trip atmak istediğimi fark ettim bugün. Fark eder etmez hemen değiştirdim tavrımı. Dersten sonra ipe sapa gelmez nedenlerle iş arkadaşlarıma uyuz oldum. Günlük kapris ihtiyacımı gideremediğim için herhalde. Şimdi komik geliyor.

Bugünlük benden bu kadar sanghamou.

 

 

 

Alper-Gün ?” üzerine 6 yorum

 1. Kalemtıraş dedi ki:

  Şansa bak ki ben de aynı gece A.K ile aynı sofrada oturuyordum. Bi ara karşı karşıya düştük. O kadar hoş ve hoş sohbet bir insan ki. Alçak gönüllü de. Bir ara dedi ki “ben Türkiye’de insanları kitap okumaya alıştırdım.” (Doğru) Ben evet, edebiyat anlayışı filan gibi bir şey mırıldandım. O da dedi ki “hayır edebiyatadeğil, kitap okumaya alıştırdım.” İnsanın kendini bilmesi de bir meziyet. Saygısızlıktan hep kaçınalım tabii ama mecburen edeceksek kendini bilmez kibirli çok satan yazarları örnek verebilirsin.

  Liked by 4 people

 2. incognitans dedi ki:

  Alper senin bu kısaltmalarından oluşan mini bulmacaların da ayrı bir tat vermeye başladı yazılarına. 🙂 Bu kim olaki diye düşünüp, “haa evet bu o, bu da şu” gibi çözmenin keyfini yaşar olduk sayende. Muhtemelen doğrusu değildir ama kısaltmaya bir karşılık bulmak bile eğlenceli.

  Liked by 1 kişi

 3. alpererdoganblog dedi ki:

  Tahminler doğru ama benim örneğim yanlış. Bach’a babamız olması sebebiyle A.H.T. demek daha doğru olur. Haendel kesinlikle A.K. değil. Başka örnek verirsem velilerim bilmez diye düşünüp(kibir alert) onu verdim.

  Liked by 3 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s