Pınar – Hızlı İleri Sar

Bu Sanghanın yakinen bildiği bir olay var: “nokta nokta nokta bitsin işte o zaman esas hayatım başlayacak” fenomeni. Şimdilerde bitirmeye çalıştığım tercümem epeydir yaşamadığım bir boyutta bana tattırıyor bunu.

Çeviri bittikten sonraki hayatımın hayaline dalıyorum bazen mutfak penceresinin kenarına ilişip. İronik bir şekilde, çeviri bittikten sonraki hayatımın devamının hayalinde yine çeviri yapmak var. Ama o hayalde ben, evimin en yumuşak ışıklı köşesine yerleşmiş, laptop, göz hizası ve dirsek yüksekliğinden oluşan ergonomik şeytan üçgenini çözümlemiş, çevirdiğim her bir sözcüğün tadına vara vara yaşıyorum. Şimdiki gibi tırnaklarımı kemirerek ve sandalyenin üstünde kargacık burgacık şekillerde oturarak değil.

Ne garip değil mi? Hayalindeki hayatı yaşadığını bile bile o hayata bir türlü yerleşememek, bir türlü sahiplenememek onu, bir türlü ona varamamak.

Geçtiğimiz yeniaydan dolunaya kadar olan süreç, zaman-mekan bükülmesi yaşanmışçasına hızlı gelişti benim için. Yeni bir hayatın, veya yaşayış biçiminin kapıları aralanıyor, aradan ışık ve güneş sızıyor. O kapıdan geçilecek, artık hiç şüphe yok. Lakin, sonrasında beni ne bekliyor? Düşünerek zaten bulamayacağım kadar zengin bir olasılık denizi. Direnmek nafile.

Tüm bunlar olurken, bünye et istedi Sanga. En sonunda dayanamadım, Cuma akşamı Cadde’de vereceğim üvey ders öncesi Bostancı Günaydın’a gidip kendime bir porsyon lokum söyledim. Yazarken bile ağzımın suları akıyor. Ağız sulanması hadisesinin bir şeyi yemeden önce onun vücuda iyi gelip gelmeyeceğine dair bir ipucu olduğunu okumuştum bir yerlerde. Hâlâ sulandığına göre sanırım beden bir şeylerin açlığını çekiyor.

Birkaç güne kavuşuyoruz Sangamu. İple çekiyorum.

Esen kal.

Reklam

Pınar – Hızlı İleri Sar” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s