Pınar – Keçi?

Dün gece uykumdan bir keçi belemesiyle uyandım. Rüya değildi. Hayal de değildi. Yatak odalarımızın duvarları birbirine bitişik olduğu için cinsel hayatlarına ziyadesiyle hakim olduğumuz karşı komşumuzun yatak odasından gelir kadar yakından ve netti bu beleme. Yavru bir keçiydi bu, belliydi. O sırada uyumak üzere odaya yeni gelen Bey’e sordum, “Gerçek mi bu Gökay? Bir keçi mi beeliyor?” “Evet” dedi, “iki apartmanın arasında bir yerlerde olsa gerek.” Epey bir süre daha, acı acı belemeye devam etti bu minik keçi. Annesini mi özlemişti, kayıp mı olmuştu, ne işi vardı bizim mahallede? Sonra yeniden uyumuşum.

Alarm çaldığında saat 5’ti. İlkbahar sınıfının ikinci turu için yola düştüm. Dersten önce renkli günlerimin şerefine minderli seriden yaptım. Yavaş yavaş öğrenciler gelmeye başladı. İkinci turda Defne Hocanın tabiriyle ‘trenden düşenler’ olmuştu, ama kalan sağlar bizimdi.

Şimdi motorla karşıya geçiyorum. Perşembe günü Ayça ile Budapeşte için vize randevumuz var, ben yine evrakların peşindeyim. Geçtiğimiz seneki sancılı başvuru sürecimi buradan okuyan Aziz sağolsun daha vize elime gelmeden bana güzel haberlerle gelmişti. Bu sene de Zita Yengenin güzel imzasını mümkünse daha uzun süreli bir Macar vizesinin üzerinde görmek istiyoruz. Bitsin şu çile!

Dünkü karanlık aydan sonra bugün yeni ayın ilk günü Sanga. Bu yeni döngüde tavşan atletliğe soyunma niyetim vardı ama benden önce başkası almış bile bayrağı. Hadi ufaktan da olsa siz de yazın bir şeyler. Özledim yazılarınızı.

Pi

Reklamlar

Pınar – Keçi?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s