Gün 1:Dün:Zaman beni bekliyor! Gün 2:Bugün:”Ben de Varım” diyor!

İki gece önceydi, yeni ay gecesi. O gece niyet etmiştim matımla buluşmaya. Bu kez avucumda ne çok şey birikmiş bir halde ve bir ailenin içine büyümeye de niyet ederek. Hoşbuldum!

Döngünün ilk pratiği, içimin dingin fırtınası gibi sert geçecekti belli. Yamaçları çiçek açmaya yüz tutsa da bir o kadar dik vadilerin kadınıyım, bağımsız, asi, kadın, insan.

Isınmaya başlayan bedenimden çıkan ateş, yalnızca unutmaya yüz tuttuğum kayıtlarım değil, kendi isteğimle kopmaya, koparılan bir çiçek gibi, isyanımın da sonucuydu sanki. Başladım sadece açılıp kapanmaya. Açıldım, varoldum, kapandım, varoldum. Ateş, ateş, alev… Ne bekliyordum başka derseniz, beklediğim birşey yoktu, sürprize oynuyor ve bırakıyorum. Bırakabildiğim anların toplamı çoğalsın, manipülatif zihnin beni terkettiği anlarla mümkün olsun bu hazine diye bugün buradayım.

Ahhhh ne ısınma, ne yükseliş, ne açılma! Varlığım varlığınıza armağan olsun dedim, and içtim acıyı yeniden tadar ve insafa gelmeyen şiddetle pratiğime devam ederken. Acıkmış, susamış gibi. Çok şükür bunu da gördüm. Dile geldiğim an ikinci gün! Ve şu an ilk günün aşkına gelen ruhumun ikinci gün konuşmasını yapıyorum, balkon sakin..

Öyle bir yoğurmuş, yoğrulmuşum ki içimde, ilk gün, barınan her can’ın sesi olmuşum kendimden gayrı. Bugün ikinci gün matım sıcak, başım serin. Şeffaflık var bana dair. Kalp var, yumuşama gelmiş, hoşgelmiş. Daha fazla incinebilirlikle daha çok güven ekmişim bahçeme! Şükür ❤

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s