Bir gün değişik bir şey yap!

Screen Shot 2018-05-20 at 9.55.00 AM

Evden çıkmadan Bey’e sordum: Ne giyeyim? Nereye gidiyorsun? Akropolis’e mi? Nereden bildin? Ben bisiklete binebiliyor olsam Akropolis’e giderdim de ondan. Peki ne giyeyim? Kesinlikle Sophia Loren elbiseni. 

Günaydın sevgili okurlar,

Bu sabah şöyle bir şey oldu: Evden çıkmam lazımdı. Evden acilen, bir an önce, tez zamanda çıkmam gerekiyordu. Hayır, dışsal bir mecburiyet yoktu. İçsel bir aciliyet vardı. Üstelik de uyunmuştu. Yine sekizlere kadar uyunmuştu. Bey’in kalkmasına yardım ettikten sonra çöp torbasını ve bisikleti kaptığım gibi kendimi sokağa attım. Boş sokaklarda hızla pedal çevirerek geçen sefer geldiğim Antik Yunan manzaralı kahveme vardım. Saat 9 olmamıştı. Sandalyeler, masalar dışarıdaydı ama servis başlamamıştı. Önemli değil. Benim yamacına oturacağım bir masayla, okuyacağım bir romandan gayrı bir şeye ihtiyacım yoktu nasılsa.

Kendimi bildim bileli güne tek başıma ve uyuduğum mekanın dışında başlamayı severim. Severim burada çok layt kalıyor. Çünkü müptelasıyım. Çünkü sabah ilk iş evimden çıkmaz isen günüm aksi geçebilir. O gün hatta geçmeyebilir. Hayattan sayılmaz. Bu tuhaf özelliiğimi kimden aldığımı bilmiyorum. Annem de babam da sabah keyfini severler. Kahve, kahvaltı, tuvalet, gazete, cimlastik, giyim kuşam, makyaj, rutin telefon hoşbeşi yapmadan evden çıkmazlar. Ben onlar uyanmadan evden çıkmak telaşıyla liseye saat 7:30da vardığımı bilirim. Kantinde benden başka kimse olmazdı. Bayılırdım.

Aslında 28 Gün yoga sözümüz olmasaydı ben bugün yoga yapmazdım. Bugün pazar. Altı gün çalış, bir gün ara. Ama ay günleri, kan günleri haricinde bu 28 günü tamama erdirmeye niyet ettik bir defa. Ben de pazar alternatifi olarak kendime öğleden sonra yogası değişikliği koydum. Robert Svaboda ne demiş: Haftanın bir gününü diğer altı günde hiç yapmadığınız şeyleri yaparak geçirin. Benim öğleden sonra yogası da öyle olacak. İple çekiyorum.

 

 

 

Bir gün değişik bir şey yap!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s