ASLI SU – Sanga’mın Işıkla Dansı

Bu sabah ağlarımız birbirine yine bambaşka mekanlardan birbirine bağlanırken, kıymeti harlanan sevgimizi derinlerinde muhafaza eden ve her daim sevmeleri seçen sangamı kucakladım yeniden.

Sangacak Şirince’de kavuşmamızın ardından, bugün gönül rahatlığıyla udiyana banda ile de hasretleşebildim. Shadow yoga sisteminin biz kadınlara özenle aktardığı kırmızının tonlarından çalan renkli günlerin gerekliliklerini, Tiyatro Medresesi kampımızda da Defne Hoca’mız hassasiyetle bizlere hatırlatmaya devam ediyordu. Beş ders boyunca sınıfımı kenarda oturarak pür dikkat izler, Hoca’mızın her birimize ayrı ayrı yönlendirdiği direktiflerinin nüanslarını dinlerken, sınıfımla yanyana yoga yapıyor olsam belki de fark edemeyeceğim neler neler öğreniyorum. Altıncı dersimize kırmızı çadırı toplayıp Medrese’de sınıfımla yogaya kavuşuyorum kavuşmasına da yine temkinliyim, öyle herşeyin içine hoooop dalamıyorum. Hoca’mız bizden de temkinli, hatırlatmalarını üzerimizden eksik etmiyor. Bu döngüde ay dolunaya doğru evrilirken, son dersimize hanumanasana’ya heves etmişken, yeniden kalınlaşmaya başlayan rahim duvarım bu ateş üreten asana ile şaşırıp da incelmesin diye, ‘bir gün sonra’ uyarısını almaktan hemen hoşnut oluveriyor ve samakonasa’da bekleşiveriyorum.

Sangam hareket ederken durmakta zorlanıyor, ama bütünün dansını fark edince büyüleniyor ve dinginleşiyorum. Derslerimizin sonuna doğru hareket artık şeklen durduğunda, hele de içinde olmaktan çok hoşlandığımız yoga salonumuzun ışık oyunları sahne aldığında, her anın görüntüsü sonsuzluğa kaydoluveriyor. Her birimizin üzerine büyüsüyle yansıyan ve bütünlüğümüze hikayeler yazmaya pencerelerden sızan ışığın bulutlarla oyunbaz danslarını hayranlıkla izliyorum. Sangamı öpen ışığın manzarasının güzelliğini zihnime fotoğraflıyorum.

sanga ışıkla dans.örümcek ağ bokeh

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s