Ayça – Gün 0: Selam sana Sanghamu!

Sonunda kavuştuk. En son beş yıl önce buraya yazmışım. BEŞ YIL!

Biraz karıştırdım eski yazılarımı. Canım beş yıl önceki ben! Ne kadar naif, ne kadar kırılgan…O halime şimdi duyduğum şefkati, anlayışı, uzaktan bakabilme hissini her an, o andaki ben’e duymak olsun o zaman ilk niyetim.

Malum bugün karanlık ay. Önümüzdeki 28 gün için niyetlerimizi koyduğumuz gün. Ay adım adım, değişe dönüşe büyüyüp Dolunay’dan sonra tekrar karanlığa bürününceye kadar o niyetler etrafında yaşamaya gayret göstereceğiz.

Niyetlere devam…her gün yoga (hatta sabah ve akşamüstü), okumak, okuduklarım üzerinde düşünmek, yazmak, uzun uzun ve geldiği gibi, gün içerisinde bomboş durduğum zamanlar ayırmak. Ama gerçekten bomboş. Yürümeden, bir şey okumadan, sadece durmak. Belki beş dakika olacak bu ama her anı verimli geçirme ya da bir şeylerle doldurma takıntısını törpülemeye buradan başlayacağım. Kendi kendine kalabilmek, içine bakabilmek, gördüklerinle hemhâl olabilmek sonrasında gelsin diye.

İlk postada bunlar geldi içimden sevgili sangha. İçe dönesim var belli ki. Sonra gelişir, dönüşür bunlar da elbet. Ama şimdi çıkmam lazım. Bayram ziyaretleri bugünden başlıyor. Hepinize iyi bayramlar dilerim. İyi ki kavuştuk…

Ayça – Gün 0: Selam sana Sanghamu!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s