ece. gün 0: plansız.

bugün 30 nisan. nisan; yazım olarak da çok hoşuma giden bir kelime ve fark ettim ki bu sene sadece son gününde nisan yazıyorum. iş defterime /04/ olarak yazmışım hep. nisan.nisan,nisan. şimdi de overdose yaparak anlamsızlaştırdım ve kehkeh diye güldüm; ne kadar da tanıdık bir durum.

bu sayfalarda plansız bir niyet var. kıymetli zamanımı ayırdığım değersiz şeylerin yerine bu sayfada ve minik yogamda olmaya niyet ettim. çünkü neticede kesinlikle bunun yerine çok daha anlamlı bir şey yapmıyorum. uçup giden saniyelerimin bir ucundan tutup bakabileceğim bir alanım olabilir böylece. bakmaktan kaçtığım ya da bakmadığım için kaçan neler görecek bu kalp, ruh, bilinç merak ediyorum.

bugün hava kapalı, kuşlar sanki daha az ötüyor. tarihini bildiğim ama gününün ne olduğunun önemsiz olduğu bir gün. gerçekten çok geç uyandım ve şaşırdım ama günle birlikte saatin de bir önemi yokmuş gibi hissediyorum aslında. bugün sanki kendi kendine, benim için, başka bir zaman dilimi yaratmış gibi. gözüme takılan bir sürü kitap ve aklımda birikmiş sırasız izleme-yapma-görüşme listesiyle bugün nasıl bitecek çok merak ediyorum.

derken; amma da çok merak ediyorum, bir insan ne yapacağını bu kadar merak ediyorsa şuursuz mudur, derken, dışardan gelen bir haberle günümün bir kısmı şekilleniyor. önce biraz daha kendime kalıp yogamı yapmaya, sonra çıkıp dışarı karışmaya karar veriyorum. gerisini hala merak ediyorum ama artık kendime şuursuz diyemiyorum. yazmayı, kendime zaman ayırmayı, bedenime destek vermeyi seçtim. günün gerisi belirsiz olsa da ben kendi içimde kendimi besleyerek başladım, şuurum yerinde, zeminim sağlam hissediyorum.

şimdi gideyim de samapaada ayarlarında hizalanayım.

ps: ben siteye ekleme işini geç anladım, kendi adresimde takılmışım ilk gün. selam!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s