Umut – Gün 1

Bir tutam yoga , bir tutam astroloji , biraz şifa, bolca aşk ile …

Bir Bodrum sabahı gözlerimi açıyorum . Gün 1 . Sabah 06.20 , güneşin doğuşunu kaçırmışım , hayyy bin kunduz !! Neyse şifa meditasyonumdan sonra öğlen güneş en yukarıdayken yaparım ilk gün yogamı. Tutulmanın etkileri daha çok sıcak olduğundan yeni iyileşen boyun ağrımı da tetiklemem bu şekilde . Bu arada, boyun ağrısı demişken ,birçok arkadaşımdan son bir haftadır boyun ağrısı problemleri duyuyordum . Defne hocamın ile dünkü dersinde Beste hocam da boyun ağrısından şikayetçiydi. 2-3 yıldır astroloji ile haşır neşir olan bir meraklı öğrenci olarak , 10 derece Boğadaki tutulma boyun bölgesinde sorun çıkabileceğine işaret edebilir . Özellikle 28 gün pratiklerimizde bu bölgeye dikkat etsek iyi olur derim .

Sabah kuş sesleriyle ve serin hava ile birlikte yürüyüşümü yaparken şu anda okuduğunuz yazıyı yazayım dedim niyetlendim . O anda bir düşünce kafamda uyandı. Defne hocam bir dersimizde , hayatın bazı dönemlerinde hepimizin de başından geçmiş ”hangi yogayı yapalım , hangi konulara eğilelim , hangi eğitimleri alalım ” kişisel araştırma süreçlerini bir alışverişe benzetmişti . Benim açımdan tüm bu arayışların sonunda gerekli olmayanları bırakıp, benimle gelmesini istediğim çalışmaları , alışkanlıkları hayatımda tutmak için güzel bir zaman olabilir mı bu tutulma ? Doğum haritamda sevgili Venüsüm İkizler burcunda ve 9. evimde . Araştırma delisi olarak bazen boyumu aşabilen çok fazla konuya eğiliyorum . Yoga ,seyahat , aşçılık , şifa, astroloji , müzik vb. Bazı dönemlerde sadeleşmek , yönelinecek konuları seçip gerisine teşekkür edip yol vermek rahatlatıcı olabilir sanırım. 28 gün yogaya niyet ederken kendimle ilgili bu ayıklamayı da yapmaya niyetlendim . Bu gezegen hareketlerinde güzel olabilir böyle bir başlangıç .

Hepimiz için zorlu bir son 2 seneden sonra hafif bir rahatlama olacak bu gezegen geçişleri .Biraz da olsa ferah bir nefes alabileceğimiz bir süre içinde olacağız inşallah. Yazımda ilk günümüzün haritasını paylaşmak isterim venüs – jüpiter – neptün çok yardımcı ve destekçi bu gunünlerde. İlk tutulma daha şaşırtıcı , şen ve şakrak keyfimize bakıp yogamızı yapalım derim 🙂 İkincisi -15 Mayıs- daha geliştirici ve Satürnyen …

Normalde meditasyonumda tüm dünya için şifa diliyorum ve sonunda sevdiklerime dua ediyorum . Bugün biraz daha spesifik olarak sangham için gözyaşı dökeceğim . Gözyaşı deyince negatif anlaşılmasın benim için duada gözyaşı dökmek şifalanmak, değişmek , dönüşmek , rahatlamak… Çoğunuzu görmemiş olsam da hepinize kalpten sevgimi ve enerjimi gönderiyor ve sizleri kucaklıyorum . Bu süreçte tüm hayatınız su gibi aksın , güzeli ve çirkini aynı şekilde kabullenmek için farkındalık bizlerle olsun .

Sevdiklerinizle güzel bir bayram diliyorum.

Umut

Reklam

Umut – Gün 1” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s