Aynur-Gün 3-Birkaç nefeslik ferahlık

Farkettim ki dünkü ilk yazımı sadece biricik olan blog kuralını (İsim ve başlık) “o anlığına” tamamen unutarak yazmışım ve ancak”yayımla” ya bastıktan bir yarım saat sonra felan hafifçe utanmalı bir hatırlama ile aklıma geldi. Keza yogamda da aynısını yaşıyorum; en olmazsa olması dil temizliği mesela. Benim yoga öncesi ve sonrasında mutlaka yapmam gereken dil temizliğini her defasında ya öncesinde ya da sonrasında unutuyorum, ya da üçüncü gün yogamda olduğu gibi, “Aaa, ben ilk iki gün sarpayı yapmamışım” ayılması sonradan bir anda geliyor. Zihnimdeki oto pilotun her an kendi bildiğini okuması mı yoksa benim kendimi bildim bileli muzdarip olduğum dikkat dağınıklığım mı.. gerçekten bilemiyorum.

Bugün yılın en şanslı günü diye tesadüfen bugüne gelen bir görüşmeyi, kendimce ürettiğim “mantıklı” nedenlerle ertelemem ve sonrasında da bu nedenlere esas olan kendimce “önemli” bir detayın aslında öyle de olmadığını anlamam tüm günümü etkiledi. Çok anlam yüklemiştim, bu güne ve görüşmeye. Sonrasında güne yönelik diğer planlarımı hayata geçirince ve hep geceye sarkan yogamı gün ortasında yapınca bir miktar barıştım kendimle. Dünkü temadan hareketle yine bir miktar beklenti muzdaribi oldum sanırım. Farkettim ki, kendimi zayıf hissettiğim zamanlarda olaylardan, “an” lardan ve her “şey” den beklentim yükseliyor; bu döngüyü kırınca bir miktar huzur buluyorum. Kendimi zayıf hissetmem ise esasen iç hesaplaşamamalarımın enerjimi vakumlamasından elbet.

Bugün nispeten hatları daha belirli yogamda bazı nefeslerde zihnimde ve içimde açık kalan “hesaplaşamama/netleştir artık beni” pencerelerini de kapatmam gerekti, nasıl oldu bilmiyorum, ama sadece o bir kaç nefesin verdiği hissin artık hayatıma da yayılmasını diledim. Bir miktar cesaret ile o da olacaktır diye umuyorum. Bugünün günü suyu hürmetine bu dileğimi de buraya bırakmış olayım.

Çok sevgiler shanga,

Agnimizi sönümleyen tortulardan her gün biraz daha arınmamız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s