Gülhan 28/3 – Eskimeyen Dost

Ne söylesen sen haklısın

Aylar var ki görüşmedik

Bir köşede oturup da

Bir kadehi bölüşemedik

Kim ayırdı bizi bizden

Kadere dur diyemedik

Kim ayırdı bizi bizden

Kadere dur dur dur diyemedik

Ne yazık ki o günlerin

Değerini bilemedik

MERHABA Sevgili Sangha

Bu sabah biraz daha erken biraz daha hafif kalktım. Ağız bakımı yapıldı ama yüz yoganın sonunda Agni ile yıkanacak. Suçi’ye oturdum bu hareketin bende ki hissi: Doğum. Hadi bakalım diyorum kendime bakalım nasıl olacak doğum ve aşamaları. Udiyanalar yapıyorum hareket ve nefes bazen ahenk içinde ama bazen. Birinci Prelüd öğrencisiyim daha. Hareketleri yaptıkça, günce yazdıkça fark ediyorum nefesin ritmini, her harekette genişliğini, sıkışıklığını, ferahlığını ve hissini ayrı ayrı.

Vaişaka benim için ilk günler katlanmış bahçe hortumlarının bağlı olduğu çeşmenin açıldığında suyun tazyiki ile katlanılan yerlerdeki hortumun hareketi, hortum başlığının sağa sola alıp başını gitmesi gibiyken, şimdi küçük adım adım (bebek adımları yavaş yavaş, sular aşağı, agni yükseliyor) ağırlığımı ayaklarıma geçirmeyi öğrendiğim, ayaklarımı yere doğru düzgün yaymayı; omuzları, kolları, kuyruk derken hareketin ayrıntılarına merhaba dediğim bir sabah. Ayça Hoca’nın bir sabah yogasında şimdi saatleri 10 dakikaya kuruyorum dediğinde: Nee? 10 dk Vaişaka mı? 🙂 Ayça Hocam bu sabah 5 dakika Vaişaka desen olacak bir hal vardı ama bu sabah.

Kurmasana nasıl derseniz, Tahammül sınırlarını mı genişletmek istiyorsun. Gel gel Kurmasanaya gel. Fonda Pınar Hocanın yumuşak, sakin yönlendirmeleri nefes al, nefes ver udiyana. Hocammmm hadi.

Ashvata büyük adımlar, çökmeler derken hadi çay içmeye otur bakalım. Bu sabah bol parantezli yogamı tamamladım. Sonunda tatlı bir sakinlik. Meyve çayımı yaptım, televizyonu açtım karşımda Zeki Müren “Eskimeyen Dost” şarkısı. Bu şarkısını ilk kez dinledim. Ay çok iyi geldi. Ey Shadow yoga sen nelere kadirsin.

Gülhan 28/3 – Eskimeyen Dost” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s