Derya – Gün 4: Tutunma Gayreti

Sevgili Sangha yazarları. İçimi ısıtıyorsunuz. İçimi çok çok ısıtıyorsunuz. Günümün yıldızlı zamanlarından ikisi, kaç kişi yeni yazı göndermiş diye arada bir hevesle açıp bakmak, sonra yazılanları kendime ayırdığım kıymetli rahat vakitlerimde okumak. 

Saat 21:00 ve ah nasıl uykum var. Gün içinde daha dinç zamanlarımda iki kez buraya yazmaya başladım ama iki kez bölündüğüm için tamamlayamadım. Yazdıklarımın devamını getirmek de şimdi içimden gelmiyor. Sildim. 

Fatma hocamın makyajlı yazısını gülerek keyiflenerek okudum. Biraz önce uykum var diye mızıklanınca, keyfimi yerine getiren bir şey yazmamı önerdi. Defne hoca da “Sıkı tutunun Sangha” diye öğütlemiş. 

Tutunayım. 

Yoga asanasız son kırmızı çadır günümdü. Ezan öncesi uyanıp yatakta debelendim. Brahma Muhurta’ya denk geliyor mu bilemiyorum, genelde ezan öncesi kendiliğimden uyanıyorum diye öyle varsayıyorum. Şimdilik denk mi değil mi, o konu benden uzak.

Açık camdan kuş seslerini dinlerken çınnnn – telefona mesaj düştü.

07:00. 

“Kahveyle gelsem çıkabilir misin?” 

Çıkmam mı? 

Çocukluk arkadaşım/mahalle komşum/yeni sevgilim, tatilde ve İstanbul’da alıştığımız güne bir fincan kahveyi paylaşarak başlama seansımızı burada da sürdürmeyi teklif ediyor. Romantik insan. 10 dakikaya dedi. 10 dakika içinde dil temizliği, hızlı yüz yogası, üst değiştirme ile sokaktaydım. Dünkü yazıma fotoğrafını eklediğim Tersane koyuna bakarak oturduk. Fincan aramızda gidip geldi.

Ayrıştık. Ayrı evlerde bayram tatilli aile kahvaltıları. Sonra birimiz tenise, diğerimiz yogaya. 

Yoga sonrası buraya yazan sabahçıları okudum. Sonra gün hızlandı, hızlandı, yağmurlandı, birden kendimi akşam 8’de eve girerken buldum. 

Uykuya çekiliyorum. İlginç/edebi/metaforlu/yaratıcı bir şeyler çıkmayacağını kabul ederek Ahimsa diyor, sistemi daha fazla yormadan kendimi yatağa götürüyorum. Bugünkü yazı bu kadar. Beni keyiflendiren bir şeyi yazdığım kesin. Tutundum da sayılır mı? 

Derya – Gün 4: Tutunma Gayreti” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s