ece. gün5. rahip ve seda.

ay bugün bi’ tutuldum okulda. tartışmak için bence harika bir konu bulduğumu düşünerek gittim okula. metni okudum, gayet etkileyici. ve sonra bi boşluk. bi sessizlik. yavrucaklardan biri “peki bunun sorusu ne?” dedi. “bilmiyorum ki, benim de şimdi bi kafam tutuldu” dedim. kıvırmaya bile çalışmadım.

olay şu: ben ilkokul-ortaokul seviyesindeki genç dimağlara felsefe dersine giriyorum. amacımız her hafta bazı kavramlar, hikayeler, fikirler, olaylar üzerinden felsefi sorgulamalar yapmak. ben de bugün, tanrı 3 kere yardım gönderdiği halde kurtulmak için mucize bekleyen ve sonunda cenneti boylayan rahibin hikayesini okudum onlara. okudum. ve sonra bi şey beynimi kilitledi. sabit fikriyle gerçekleri görüp değerlendirmeyen o rahip gibi de dört farklı sınıfa ha gayret bir ümitle girip aynı kilitlenmeyi yaşadım. ve bunu üçüncü derste fark ettim. aa ben de bu adam gibi çalışmayan bir şeyi oldurmaya direniyorum ha! ama işte o inanç, ah o inanç. o kadar iyi anladım ki o rahibi ve akıl tutulmasını. bütün çocukların hikayeyi dinlerken salak bu dediği rahip o sırada adeta bendim.

iki ileri bir geri geçen günün sonunda da işte burdayım. bugün şekeri bol bir gün oldu, canım tatlı çekiyor ben de yiyorum. bol baharatlı bi şeyler de tıkındım keyifle. ayrıca normalde içmediğim kadar da sigara içtim. pandemide bir somatik deneyimleme programına katılmıştım, kaygı ve belirsizlik durumlarında beden topraklanmak için böyle ağır yemekler tatlar dumanlar isteyebilirmiş demişti. kırk yılda bir ne zaman böyle bi aşerme yaşasam onu hatırlayıp rahatlar oldum. can çekiyorsa şifadır demişti biri, ben de bugünkü 7 sigaramı şifa eyleyiverdim kendime.

bugün hıdrellezmiş. yogamda bool bool dualarla sağlık, para, aşk diledim. şöyle keyifle kazanıp keyifle harcayalım, hatta bi de aşktan hafif leyla olalım istiyorum, özledim o duyguyu be!

şıkır şıkır, pırıl pırıl bir hıdrellez olsun hepimize. içimdeki rahipten geriye kalan yarım porsiyon seda sayan da hepinize kokulu öpücükler yolluyordur eminim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s