Melek – Gün 5: Üzgünüm Bana Kadar Var

Selamlar,

Bu sabah işe erken gittiğim için yogamı eve dönüşe, daha akşam üzerine sakladım. Bugün beklediğimden daha sakindi her yer. Tatilden henüz dönmemişti çoğu insan. Hava da öyle kapalı ve sevimsiz ki ben de bir yerlere gitmiş olsaydım dönmek istemezdim belkide. Halbuki artık havaların kendini daha sıcak göstermesi gereken günlerdeyiz. Veya da artık şunu kabul etmeliyiz ki aylar eskisi kadar keskin görünümlere sahip değil çok daha geçişli ve kafasına buyruk. Ve ben bu yazıyı yazarken beni duymuşcasına güneşin kocaman kocaman gülümseyerek açılması😊😊

Bugün enerjimin azıcık kaldığını hissettim sürekli. Böyle zamanlarda özellikle de son zamanlarda bu his bana geldikçe içimden “bana kadar enerjim var” diyorum. Bu his geldiğnde beni zorluycak, olmayan enerjimi de benden alacaklar insanlarla temasta olmamak en büyük temennim. Aşırı vereceğim herhangi bir tepki içimde yaşamaya adeta sürünen candan biraz daha pay almayı istemek gibi geliyor. Benden daha çok güler yüz, konuşma bekleyen herkese -üzgünüm bugün bana kadar var- demek istiyorum.

Bugün yogama bana kapalıymış gibi hissi geçen enerji kanallarımın açılması temennisi ile oturdum. Hareketler esnasında dikkatimi ellerime verdim istemdışı. Ellerimin ve ayak parmaklarımın ne kadar birbirine benzediğini fark ettim. Her iki bölgedeki parmaklar da asla serbest değil. Sürekli sanki bir şey tutuyorlar gibi tetikte ve kapalı. Bu kapalılık hali canımı sıkıyor. Isınmalarda sol ayak parmaklarımın sağkilerden daha sert ve asla rahat olmadığını sürekli fark ediyorum. Bunun üzerine gittikçe, dikkatimi ona verdikçe daha da kasılıyor ve sinir bozucu olabiliyor. Onları serbest bırakmaya başladığım an sanırım herşey çok daha kolay olucak hem benim için hem de yogam için.  

Yogamın kapanışında bugün bir dilek tuttum. Olur mu bilmiyorum ama çok içtendi dileğim😊

Sağlıklı ve enerjisi biraz daha dengeli bir gün geçirmemiz dileği ile.

Görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s