Şenay-Gün 5 : Tek başına mı ?

Merhaba sanga. Hıdırellezimiz kutlu, tüm dileklerimiz hayırlısı ile gerçek olsun. Ben çadırın 3. günündeyim. Bugün akşam kısa ve yumuşak bir seri ile yogama döndüm.

Öğlen kahvemi aldım, sahilde bir bankta oturdum. Defterime bu yazıyı yazmaya başladım. Bundan çok değil, 1 sene önce hem vakit hem de korkularım nedeniyle böyle bir plan program yapmak aklıma gelmezdi. Mesai gününde, dışarı çıkıp sosyal ortamda tek başıma oturmak, kabus gibi gelirdi. Şimdi ise, keyif oldu benim için. Bu da algımın süreç içinde değiştiğinin somutlaşmış halidir.

Sosyal bir ortamda, yalnız başıma olmaktan, tek görünmekten bu zamana kadar hep korkmuşumdur. Konsere, sinemaya, restorana tek başına gelenler hep dikkatimi çekmiş, arkadaşları acaba gelecek mi diye etkinlik süresince yan gözle bakmış ya da ‘iş için buraya geldiğini, aslında başka şehirde oturduğu’ senaryoları kurmuşumdur kafamda. Ne zaman bu korkum geçti, tek başına sosyalleşenleri de görmez oldum.

Bankta otururken de bazen bana bakan gözlere denk geliyorum. Garipsemiyorum; ben de öyleydim.

Bugün kimselerle plan yapmadım, kendimle sözleştim. Bana ait; yazmalı, okumalı, bol yürüyüşlü ve yogalı güzel bir gün oldu.

Sevgilerle

Şenay-Gün 5 : Tek başına mı ?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s