ece.gün6 ve 7. otur bak.

dün, gün altı’yken yani, dolu dolu bir gündü. vapur, okul, kuaför kaş bıyık, ofis, bir seans, ev, yoga, şarap, bina, bira, flört, pizza, uyku. her bir virgülün arası tatmin olmuş, tadı çıkmış, hakkı verilmiş yaşantılardı. tüm bu hareketin içinde, aceleyi erteleyip yogama oturmak da kendime kocaman bir alkış olarak geri döndü.

bir önceki gece rüyamdan ağlayarak uyandım, hıdrellez gecesi. çok yoğun, gerçek hisler barındıran bir rüyaydı, yeniden hayran kaldım beynimizin ve ruhumuzun çalışma sistemlerine. çok ince bir yerden hissedilmiş bir hasret ve kavuşma anıydı rüyamdaki. o yoğunluk ve buruk kavuşmayı gerçek hayatta hissedemeyişime ağladım. gün içinde, kağıt üstünde, günlük sohbetlerde, arkadaşlıklarda her şey yolunda ve mutluluk verici olsa da, o başka özel bağın yokluğuna ağladım sanırım. masaja, kuaföre, nereye gitsem de birisi bana dokunsa diye düşündüm. ne kadar ironik; sevgili bağının eksikliğini biliyorum ama sevgili değil de masajla alacağım teması diliyorum. böyle unutturacak kadar bir yokluk ve hayal kırıklığı birikintileri…

gün altı, beşten gelen bir yoğunlukla başladı, dolu dolu geçti, beni mutlu etti, özlediğim flörtü bana yaşattı ve bitti. hala masaja daha çok inanıyorum. şimdi gün yedi bir takım sürprizlerle başladı bile. banka hesabımın bana -ya da benim kendime yaptığım ekonomik sürpriz ve prezervatifin bana, benim hormonlarıma yaptığım ertesi gün hapı sürprizi önümüzdeki haftalarda etkisini hissettirecek belli ki. mutlu ve yolunda anların etkileri bu kadar uzun vadede hissediliyor mu? ya da bu işin tatlı bir dengeleyicisi belki de. bu sürprizli gün yediyi, kılçıksız mis gibi gün altıdan daha çok hatırlamam inşallah. zira etkisini ve tepkisini hissetmeye başladım bile.

gün yedi ısınmamı yine burda yazarken yaptım sanırım. şu an bedenim uzun ve zorlu bir yogaya hazır değil, belki placebo etkisi ama hormonlarımın ritmini de hissediyor gibi hissediyorum aşağılarda. biraz eğilmeler ve asanalar beni sarıp sarmalar diye umuyorum. hakkımızda hayırlısı… sevgiler hepimize.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s