Melek – Gün 7: Denge

Merhabalar,

Bugün işe sabahtan gideceğim için erken kalktım. Ama çok değil ancak  bir fincan nane limon çayımı içebilecek kadar bir aralık boşluğum kalmıştı. Onu içerken bir yandan da akşam bitiremediğim yazıları okumaya giriştim. Yazıları okudukça sanki günlerin içinden hep birlikte geçiyoruz, bu çok güzel gerçekten😊

Işe gittiğimde sabah yapmam gerekenleri bitirir bitirmez bir şeyler yedikten sonra ilk kahvemi içebileceğim anı dört gözle bekledim. Tabi o sırada gelen müşteriler oldu. Sanırım ilk kahvemi içen ben ve daha henüz içemeyen ben arasında ince bir sınır var bunu her geçen gün daha fazla hissetmeye başladım.

Gün ilerledikçe dalga dalga insanlar gelmeye başladı cafeye. Bazen çok boştu, o boşluklarda kendimle kalmaya çalıştım sık sık. Kafamdaki bir sürü düşünce ve içimdeki küçük kaygı keseciklerinden sıkılmaya başladıkça insanların gelmesini dört gözle bekler oldum. Çalışmayı bu yüzden çok seviyorum zamanın içinde gerçek bir akış başlıyor ve bittiğinde o nefes nefese kalma hissi çok iyi hissettiriyor.

Eve geldiğimde akşam üzeri olmuştu artık. Alışveriş, yemek derken şükür yogama oturabildim. Sınıf eşliğinde yoga yapmayı özlediğimi farkettim (allahtan çok az kaldı pazartesi günü derslerimiz yeniden başlıyor😊). Beni düzelten bir elin varlığı ve sesi güvende hissettiriyor. Birlikte yapılan yoganın tadı gerçekten de bir başka. Sınıfın ruhu bugün yogamı yaparken şöyle bir geçti üzerimden. Bugünkü yogamda  nefeslerime dikkat ettim sürekli. Nefes almakta sorun yok ama vermek konusunda çok aceleceğim sanırım iki saniyede nefesim bitiveriyor ve sonra bir nefes nefese kalma hali. Hayatı gün içinde hızlı yaşamayı seviyorum ama nefesimin kesildiğini ve yetmediğini yogada fark ettikçe bu beni kaygılandırıyor. Almak ve vermek konusundaki dengesizliğimin burada da baş göstermesi😊

Hayatın içinde “vermek”, “azaltmak”, “bırakamamak” konularında adete emekleyerek  ilerliyorum diyebilirim. Belkide kim bilir işin sırrı gerçekten de vermek ve almak dengesinde saklıdır.

Görüşmek üzere😊

Melek Yoğan

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s