Meltem-Gün 8-‘Benim Umutlarım Hala Yeşil’

Shanga nasılsınız? Sabah annemle görüntülü konuştum. Persona işleri, heyecanla yetişmeye çalıştığım Shadow dersim, bir haftalık yemek, atıştırmalıklar derken, nihayet çiçeklerimle dün kaldığım yerden ilgilenmeye devam ettim.

Aleo Vera bitkimin toprak ve saksını değiştirdim. Yeni minik Aleo Veralar var artık.. Onları tek tek ayırdım, köklerini yıkadım. Menekşeden çoğaltma işlemleri denemelerim sonuç vermiş. Çoğalan menekşeyi de bir saksıyla buluşturdum. Tam o sırada pati dostum pencereye geldi. Siyah-beyaz bir kedi. Pencereden bağ kurduk. Nasıl bir güzellik.. Sıcacık bir kalp. Sessizce bakıştık, söze ne gerek var, sessizliğin dili çok sesli bir orkestra.. Var mısın sessizliğe de.. VARIM dercesine, evet varım.. Sanki zaman duruyor o an, kalpten kalbe yol açılıyor hiçbir şeysizlik, parlak durgun sular geliveriyor o an evrenin sesi sıfır noktasında o an sanki. biyoenerjetik olarak hiçbir şey yapman gerekmiyor, kısa bir an. İçim yeşeriyor… Öylecene… Derin bir nefes alıyorum.


Dün aldığım sardunyaları evimin önündeki küçük bir alana toprak dökerek diktim..Kırmızı gülü budadım:) Bu gül önceki evimin balkonundan getirmiştim. Saksıda duruyordu.. Şimdiyse durduğu yerde kurumuş, yeşermek üzere olan bir dal parçası görünüyor…Benim hala umudum var. Özenle kuruyan dallarını budadım ve köklerini toprakla buluşturdum. Bu bitkim peş peşe gittiğim inzivalar sonrası daha öncede solmuş ve sararmıştı. Özenli bir bakım vermiştim. Çello ve arialar bile dinletmişliğim var.. Maria Callas’tan Ave Maria gökyüzündeki aya, yıldızlara bakarak dinlemiştik. 20 gün sonra çiçek açmıştı.
Minik Aleoveraları da sardunyaların önüne diktim.. Heyecanla toprakla bağ kurmasını bekliyorum.

Bade Nose ‘Çiçek Gibi’ şarkısında umuda yeşil ışık yaktığını söylüyor.
‘Çiçek gibi insanlar kondur yoluma ömrüm. Kalbimden caymak istemiyorum.’

İşte böyle sangham
‘Benim umutlarım hala yeşil.’ Kalbiniz yeşil kalsın.

Sevgilerimle
Meltem
08.05.22/İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s