Pınar – Gün 8: Still Got The Blues

Nasıl uykum var anlatamam. Sırf bugünün işi yarına kalmasın diye yazacağım. Ayça’nın tabiriyle bana kabir azabı çektiren erteleme huyumu törpülemeye, hemen-şu an-şimdi kasımı kuvvetlendirmeye çalışıyorum.

Sabah 5:40’ta kendiliğinden uyandım. (Nihayet benden de böyle bir cümle geldi). Aslında fark ettiğim şu ki, sabahları sandığımın aksine gayet de erken uyanıyorum. Çişim gelmiş oluyor çünkü. Sıkıntı tuvaletten dosdoğru vurup kafayı tekrar yatmamda. O arada dikkatimi dağıtacak bir şey olsa neler başaracağım.

Bizim ev çok kompakt. Yatak odasından dışarı adım attığın anda mutfak ve salonun tamamına hakimsin. Eve şöyle bir göz gezdirdim. Yine bulaşık, yine oraya buraya saçılmış minderler. Boşver yürü dedim, yogaya durdum. Enerjim yerinde. Ayakta ısınmalar ve manduka, bugünlük bu kadar. Biter bitmez bulaşığa, oradan Mirror of Yoga’ya daldım. Öğlen birinci sınıflara dersim vardı. Çadırda olduğumdan çadır dersi yaptık. Ne mutlu bana. Reglyken ders vermek bir başka kabir azabı. Tahammül yerlerde. Sesim dışarı dışarı değil, apana vayuyla birlikte aşağı aşağı akıyor gibi. Makbulünden açık bir Kurmastana mı gördüm, binlerce kez göstermeme rağmen daracık bir Virabhadra mı gördüm, kan beynime sıçrıyor. Neyse, bugün bunlar yaşanmadı elbette. Yorulmadan, tükenmeden bitirdim dersi.

Roei 5 günlüğüne Milano’ya gitti iş için. Guş depresif. Kapının önünde yatıyor, melül melül bana bakıyor, dışardan gelen her çıt sesine patinaj çekercesine kalkarak kulak kabartıyor. Gelmeyecek oğlum, gelmeyecek bu akşam. Nasıl bir hayvanla aynı evi paylaştığıma hayret ediyorum bazen. Ne düşünüyor şu an? Korkuyor mu? Terk edilmiş mi hissediyor? Bir daha gelmeyecek diye mi düşünüyor? Bilinmez.

Biz yatalım. İyi geceler sanghamu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s