Tuba K. – Gün9

Sevgili Sangha,

dün feci bir kaza geçirdiğimden dolayı ne yoga yapabildim ne de buraya yazabildim. Araba pert oldu. Bana, anneme ve babama birşey olmadı ve tırnağımız bile çizilmedi. Arabanın önüne atlayan kızıl koca çoban köpeği paramparça oldu.

Dün akşam Antalyada ki eve bir şekilde sağ salim varabildik. Yola çıkmadan, çok ama çok huzursuzdum. Anneme birkaç gun sonra gidelim demiştim. Çok kızmıştı.

Bu sabah gün doğumundan önce uyandım. Yogamı yaptım. Suçi de ve kurmastana da her zamankinden uzun durdum. Bir nefes bir nefes daha diye diye bugün ki sınırlarıma vardım.

Irmak kenarında kitap kafede oturuyorum. Yüzyıllık Yalnızlık kitabını aldım. Kitaptan bir alıntı bırakıyorum.

“Son haberlere göre Manaure’ye doğru yola çıkmış bulunan devrimci General Victoria Medina’nın güçlerine katılmaya gidiyorlardı. Gitmeden önce Aureliano, Don Apolinar Moscote’yi gizlendiği dolaptan çıkardı. “Korkma, baba, ” dedi. “Yeni hükümet senin ve ailenin kişisel güvenliğini koruyacağına söz veriyor.” Don Apolinar Moscote, ayağına uzun çizmeler çekmiş, omzuna tüfek asmış bu isyancı ile, akşamları domino oynadığı kişinin aynı insan olup olmadığını kestiremedi.”(sa,119)

Dikkat edin kendinize.

Tuba K. – Gün9” üzerine 37 yorum

 1. meltemkuttas dedi ki:

  Çok geçmiş olsun Tuba, şu an nasılsın? Bedeninde neler oluyor? İstediğinde her an, buraya yaz, paylaş bizimle, her an buradayız. ‘Yüzyıllık Yalnızlık’ kitabını okumuştum

  Liked by 1 kişi

  • Tuba dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Eda. Dikkatimi veremediğim için okuyamadığım çoğu kitabın basında geliyor Yüzyıllık Yanızlık. Bu sefer okumayı başarırım umarım..

   Beğen

 2. Felek Yoğan dedi ki:

  Çok geçmiş olsun Tuba 🙏🏻 Travmatik durumların sonrasında olabildiğinde yaşanan olayı ve içsel süreçleri dile dökmek önemli oluyor. Senin yaşadığın olayda yanında aile üyelerin de varmış; yani ortak yaşanan travmatik bir durum söz konusu. Bu nedenle hepinizin olay hakkında, aklınızdan geçenler hakkında olabildiğince birbirinizle konuşmanız iyi olur. Ayrıca, senin bu bu konuda aklından geçenleri olabildiğince başka birileriyle konuşman ve/ya yazıya dökmen de iyi olur. Bunlar bende olan bilgiler, umarım senin sürecine bunların bir katkısı olur 🙏🏻

  Liked by 1 kişi

  • Tuba dedi ki:

   Felek çok sağ ol. Aile bireylerim tekrar tekrar gelen insanlara anlatıyor. Ben dinliyorum. Ama sanki yaşayan ben değilmişim gibi hissediyorum. Paylaştığın bilgiler için ayrıca teşekkür ederim. Içten birseyleri paylaşmanın gücünü bende başka konularda yeni yeni keşfediyorum…

   Beğen

   • Felek Yoğan dedi ki:

    Belki sen de bunları anlatabilirsin gelenlere; olanları yaşayanın sanki sen olmadığını ve buna eşlik eden diğer düşünceleri, hissettiklerini, hissetmediklerini… Görüşmek üzere ❤️

    Liked by 1 kişi

 3. pinarline dedi ki:

  Tuba çok çok geçmiş olsun, ne kadar korkmuş olabileceğini tahmin ediyorum. Benzer bir durumdan geçmiştim ve korkunun izleri hala ara ara yokluyor. Dinleyecek damdan düşmüş birileri olsun istersen, buradayım!

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s