Merve – Gün 10

Merhaba Sevgili Sangha,

Bugün bu saatlere kaldım. Sabahı nasıl geçirdiğim, günümü ne kadar etkiliyor bir kez daha şahit oldum.

Erken yatmama rağmen, sabah sürünerek kalktım.

Size anlatmak için gün içinde birçok şey geldi aklıma. Hepsini unuttum.

Yogam da öğlene kaldı. Yoga sonrası sükunet saatimi bir toplantıya katılarak geçirdim. Anlamsız yerlerde anlamsız kelimeler kullandım. Türkçe bile konuşamadım.

Bende bazen böyle oluyor; örneğin, cümle içinde çarşamba yerine mart, televizyon yerine ütü diyebiliyorum. Ve daha nicesini… Bugün bunun için yoga saatimi suçladım.

Yoga yaparken aklımdan geçen düşünceler çok doğru geldi; sizinle de paylaşmak istedim ama kelimelerim dağıldı, bir araya getiremedim.

Ben, çabuk heves eden, kolay sıkılan maymun iştahlı bir insan-dım. Gitmediğim kurs pek tabii vardı ama olanaklarım çerçevesinde gerçekten nadirdi. Üniversitede çift anadal, alanlarımla ilgisi olmayan yüksek lisanslar, sürekliliği gelmeyen çeşitli kurslar; sırf briç öğrenmek için mahalle kahvesine gidip emekli amcalardan briç dinlemeler gibi kurssuz aktiviteler…Bu liste gerçekten uzar. Bunların arasında zorlanmama rağmen bırakmadığım ya da sevsem de bırakmak istediğim şeyler ve insanlar oldu. Neden öyle istediğimi bilmeyerek yine de hep istediğim gibi yaptım.

Bugün, yogada da aklıma gelen şuydu; zorlandığım harekette mi kalmaktan kaçınıyordum? Cevap evetse, kolaylıkla yaptığım bir harekette ne kadar süreyle kalabilirdim?

Cevabı muhtemelen rahat edemeyeceğim bir yere kadar olacak. Peki, beni ne, kim neden rahatsız ediyor? Nerede neden rahatsız olduğumu hissediyorum?

Şimdi bunu merak ediyorum. Ne zaman nasıl denerim, çözerim bilinmez ama bir gün cevepları bilirsem, kesin buraya yazacağım.

Sevgilerimle.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s