Büşra – Gün:11

Yoğun geçen bir günün ardından yogam da yazı da geç saate kaldı. Sabah 07:30 bilgisayarı aç, mail oku, yanıtla, kahvaltı, online toplantılara katıl, telefon, öğle yemeği, telefon, mail, sırtım boynum ağrımış esneteyim biraz, biraz mola, word, excel, powerpoint, evin içinde yürüyeyim hep oturdum, geri dön yine mail, saat 16:30, oh bitti, kapat. Klasik bir iş günümün iki satırlık özeti. Aralara serpiştirebileceğim çok detay yok. Bu yazdıklarım arasında en sevdiğim kısım çalışma saatlerimiz, özellikle günler uzamaya başladığında 16:30’dan sonra bir günün daha var gibi oluyor.

Bugün iki kuzenimle buluştum, yine zaman su gibi aktı, bol bol kıkırdadık, paylaştık, cesaret edemediğimiz konular için birbirimizi yüreklendirdik. Çok şanslı hissediyorum yakınımda oldukları için.

Buluşmadan döndükten sonra, hatta akşam yemek yedikten sonra yogamı yapabildim. Hala kırmızı çadırda olduğum için bugünlük tok yoga olsun dedim. 28 gün yoga sözünü bozmaktansa tok yoga. Uddiyana yapmıyor, regl serisi yapıyor olsan da midede yemekle yapılan yoga ile boş mide yapılan yoga arasında çok fark var. Dolu mideyle yaptığım yogada dikkatim hep mideme kayıyor. Shadow Yogaya ilk başladığım zamanlarda sabah aç karnına nasıl o kadar hareket yapılabilir ki diye düşünüyor, hatta yorulduğumda bunu hiçbir şey yememiş olmama bağlıyordum. Hiç olmazsa enerji verecek bir hurma, küçük bir muz, ceviz yesek ne olur diye düşünüyordum. İşte olan dikkate oluyor sanırım. Dikkat driştide, ayaklarının yerle temasında, derinin hava ile temasında, nefesinin sırtın arkasına doluşunda olunca yogan da bir başka oluyor. Zaten sana o enerjiyi küçük hurma değil, bizim kurma bol bol veriyor. Yani diyeceğim o ki mideniz boş, yoganız hoş olsun sevgili sanga 🙂

İyi geceler dilerim.

Büşra – Gün:11” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s