Meltem-Gün 12: ‘Her şey Bir Yıldız Tozuydu O An’

Sadhanamı sabah Ayça Hocam ve sangham ile gerçekleştirdik. Bir tüy gibi hafifti. Ayça Hocam yazınızı okuyunca o kadar hastalıkla ve baş dönmeleri ile ne güzel konsantre yaptırdınız, kapsadınız hepimizi, bir kez daha teşekkür ederim, varlığınız, yüreğiniz ilham, geçmişler olsun. Dört Hocamızda birer melek.

Simay’cığım o dinlenme halinde benimde parmaklar yerdeydi;) İnternetim vrksasanada kesintiye uğradı birkaç seferdir bu sorunu yaşıyorum. Kaldığım yerden devam ediyorum. Ve her sefer ekran donmasını gerçek zannediyor, sadhanamda uzun uzun kalıyorum. Ayça Hocam bu kadar hareketsiz olamaz diyorum. Görüntü kaybolunca anlıyorum:) Şaşkın ve saf halimi de seviyorum. Telefonla bağlantı kolaylığını yaşamak muazzam, teknolojiye minnettarım.

Bugün yıldız tozlarının ve galaktik gezegenlerin, gökyüzünün, okyanusun içindeyim sanki. Ellerimle dolaşıyorum boşlukta, salınıyorum, denizin dibinden çıkar gibi yukarıya doğru hızla döne döne. Ahtapot kollarımla dans ediyorum. Gökyüzü bir harika, deniz ise rengarenk ışıldayan balıklarla donatılmış. Her biriyle dans ederek, ışıldayan balıkların arasına bırakıyorum kendimi. Yumuşak bir hal var havada, rüzgar ılık ılık tenime değiyor.. Gökte dolaşıyorum kartal kollarımla, gezegenlerin arasından geçerek dans ediyorum. ‘Her şey bir yıldız tozuydu o an…’ Yolculuk yüreğin gözüyle derken açık pencereden esen rüzgar tenime işledi. Rengarenk arabalar, güneşin parlamasıyla ışıldıyordu. Hayaller serbest:) hem sinir sistemi hayalle gerçeği ayırt edemez ki. Böyle böyle yanaştım Halkalı’ya:)

Seans çıkışı gökyüzü durgun mavide, gözlerim gökyüzündeki şişkin Ay’da. Ey Ay, yansımanla, ben Halkalı’ da mavi gökyüzünün altında, sen mavi gezenimin etrafında dönerken hepimizi kapsıyorsun ya, ben titreşen bir noktayım sadece. “Sıfatsız”. Selam olsun..

Dönüş yolumda danışanım bitkisinden dikmem için bir parça verdi. Yeni bir bitki ile eve geldim.. Botanik bahçesine dönüşen evime, yeni bir bitkinin enerjisi eşlik ediyor. Bitki bir kaktüs türü.. Hani böyle boyu uzun uzun uzayan bir türü. İsmini bilmiyorum. Ona ismi ile hitap etmem hoşuna giderdi herhalde.

Sangham sevgiyle

Meltem
12.05.22/İstanbul

Meltem-Gün 12: ‘Her şey Bir Yıldız Tozuydu O An’” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s