Doğa – Gün 13 – Tasar

Çocukluk hayalleri, sevgili sanga
sevgisanga
vahşi doğa veterineri, bisiklet tamircisi, şemsiye tamircisi, ahşap oymacısı… vahşi doğa veterinerine biraz yaklaştım, istanbulda yaşarken hasta sokak kedilerine veterinerin verdiği antibiyotik iğnelerini olsun, göz damlalarını olsun yapmışlığım yok değil. Birkaç kere rüzgarda ters dönen şemsiyeleri tamir etmişliğim de var lakin asıl hayalim ahşap şemsiye tamirciliğiydi, onda muvaffak olamadım henüz. Bisiklet tamirciliği desen, bisikletimin vites ayarlarını yapmağa yeltendim geçenlerde, bozuktan hallice bir halde toparlayabildim. Havalar düzelince bir daha ince ayar yapmağa girişme planım mevcut.
Bugünse beni heyecanlandıran bir adım attım, sevgisanga, eski ama yürür (sırf selesi çok güzel diye) ama tam da yürümez bir bisiklet aldım! Yaza kadar bisiklet tamircisi’ne tik atmak istiyorum. Olur, olmaz bilemem, belki bu da yogaya ilk başladığımdaki “O kalçalar açılacak!” hayali gibidir. Niye? “Belki bu hayatta kalçaların hiç açılmayacak Doğa.” Belki bu hayatta çocukluk hayallerimin hiçbirine tik atamam. Yine de bu bisikletin yolda akar halini deneyimleyip sonra da sevdiğim birisine hediye etmek istiyorum, bu yolda eski bisikletlerle hemhâl olabilirsem ne mutlu.

İyi ki dün ağzıma sürmüyorum dedim, kainat illa aksini ispatlayacak. Üç aylık ağzıma alkol sürmeyişin üstüne bugün bisikleti satan çocuk “Bizim orada” dedi, “satış yapılınca uzo içilir. Dur bi tek koyayım.”
Hayır diyemedim, hayırlısı.
Bir gün kardeşimle konuşuyoruz, başlayış ve bırakışlarda dans partneriyizdir kendisiyle, “Böyle şeylerde en çok kasan, ilk patlayan oluyor.” dedi. Haklılık payı var. Geçen gün iki bardak çayın, bugün bir kadeh uzonun beni girdaba sürüklemeyeceğini

1-1-2-3-5-8-13-21-34-55…

Sayıları severim, girdapları da. İzlemesi güzel. İçine girince salyangozun kabuğu da girdap, surya namaskar da.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s