Meltem-Gün 13:’Gece Yarısı’

İyi uykular Sangham,

Oldukça geç bir saat, gece yarısını çoktan geçti, yeni geldim evciğime. Bugün Kandilli’den Bahçeşehir’ e uzanan uzun bir günü mandala boyar gibi tamamladım. Kolayından oldu ve fakat geç oldu. Boğaz ışıl ışıldı. Gökyüzünde nereye baksam sanki ay bana eşlik ediyordu. Yorgun ve uykulu hissediyorum ama her şeye değerdi, içim rahat ve huzurda, verimli bir günü geride bıraktım. Şimdi kalp köşemdeyim. Mumlarımı yaktım, gökyüzünde ay oturduğum yerden size yazdıklarıma şahit. 16 Mayısta ay tutulması ve dolunay. Yaklaşıyor.

Bu sabah yedi gibi uyandım. Evi sirkeli su ile sildim, topladım. Sadhana alanımı adaçayı ile tütsüledim. Mumlarımı yaktım. Doğru duşa, orada yoga sadhanama. Sessiz ve sakindi. Kurmastana da beş nefescik kaldım, yayı kopmuş bir tel gibi hemen ayağa kalkmamanın hissini yaşadım. Sonrası yere iki kat battaniye serdim ve sırtıma Pınar Hocamın gösterdiği gibi blok koyarak uzandım. Dün gecenin yorgunluğuna ilaç gibi geldi epey bir süre kaldım. Seans için son toparlanmalarımı yaptım ve evden çıktım.

Arabamı yıkatmayalı neredeyse üç ay oluyor. Kandilli seansı sonrası bulduğum ilk oto yıkamacıya girdim. Aracım temizlenirken güneşin altında, birkaç yazınızı okudum. Güneş o kadar iyi geldi ki gözlerim kendiliğinden kapandı. Tazelenmiş gibi hissettim. Sonrası bir benzinlikte durdum dilim damağım kurumuştu. Bir çay alarak Bahçeşehir’e doğru yola koyuldum. Seans bittiğinde danışanımın bahçesinde tomurcuk tomurcuk açmaya hazır güller, nasılda çoklar. Vakti zamanı gelince açmaya hazırlar. Bir süre yanlarında durdum.

Bugüne dair sadece bir hafiflik var üzerimde. Huzur. Sanki kıyıya vuran dalga gibi. Bir yağmurun döngüsü gibi. Çabasızca olması gereken, dolması gereken gibi. Yerini bulan söz gibi, ne çok hızlı, ne çok yavaş. İzliyorum kendimi. Boş olmak için vermek, edinileni paylaşmak ki boş olmaya yaklaşmak. Var olanı paylaşmak ki yeniden doğmak.. gece yarısı olması gerekiyordu ki uyanıklığımı hatırlayalım. Bir evruka halidir bu benim için. Şu an’ım kutlu olsun.. Tüm destekleyen gölge yanlarıma teşekkür ediyorum. Kalbim titriyor şu an. Sanki toplu iğnenin ucu kadar bir şeye temas ediyorum o kadar geniş. Gün boyu bugünden bana kalana, akana şükran hislerim yoğun.

Şimdi uykuya gidiyorum. Sabahınız güzellikleriyle gelsin. Yoğunluğun içinden geçerken işleriniz kolayından, ruhunuz huzurda olsun.

Sevgilerimle

Meltem

13-14.05.22/İstanbul

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: img_20220514_005705.jpg
Gece yarısı ve Şişkin Ay, İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s