fatma-gün 15: ha ha ha!

Bilgisayarım tuş tuş göçüyor sangacım. Teker teker uykuya yatıyorlar. Basıyorum, tepki yok. Yine telefondan yazıyorum. Evde hali hazırda iki macbook air cesedi var. Üçüncüsü de yolda mı ne. Allah korusun. Merkürün şefkatine sığınırım.

Singapur’dan döndüğümden beri, ki üç gün oldu, eve gıda alışverişi yapmadığım için eğer dışarıda yemiyorsam evde peynir ekmeğe talim ediyorum. Fiyakalı bir fakirlik benimki, cevizli karabuğday ekmeği ve keçi peyniri yiyorum. Benim için üzülmeyiniz.

Sabah uzun uyudum. Saat de kurmadım. Sekize doğru uyanmışım. Şaşırdım bu kadar geçe kaldığıma. Öğlene doğru ders vardı, evvelinde de doyasıya kendi yogamı yapmak istiyordum. Doyasıya olmadı ne yalan söyleyeyim. Enerjimi sakındım, vaktimi sakındım. Suya gir, derine bir kaç kulaç ve sonra kıyıya geri dön. Sınıfa da canın kalsın.

Bu sınıf dört hocalı. Bugün bana emanettiler. Ayça kadar olmasa da (ninjayça hani ☺️) elimden geleni ardıma komayıp, kara sularını saklandıkları yerlerden çıkartıp ayaklarına indirmelerine vesile oldum. Benim kara sular da cabası. Allahın bildiğini kuldan mı saklayacağım; Balakrama güç Sangamu. Bize vaad ettiği güç de o güçlüğün içinde saklı zaten. O adımı her gün atmak ile oluyor ne oluyorsa.

Sangam sana söylüyorum, balakrami sen anla 🙂 Dayan sevgili balakrami, bu sarp yamacın ardında ikinci prelüd var. Orası geniş ve verimli bir ovadır. Bir nefes alırsın. Hoş orada da bir takım ekme biçme, çapalama, sulama işleri var. Sana gül bahçesi vaad etmiyorum. Yine de ikicisi üçüncüsünden evladır. Üçüncüsü ateşten bir gerdanlık zira, yakıyor ama çok da yakışıyor. Yogamız om.

Gözlerim kapanıyor sangacım. Güzel Dünya Neredesin’in okumaya kıyamadığım son üç sayfası bana uzaktan göz kırpıyor. Sangha’daki H yi attım bugün. Sanga oldunuz, olduk yani farkında mısınız.? Bilmiyorum, biraz çıplak geliyor bana H’siz halimiz. Belki geri koyarım başka zaman.

Nong Khai’de bir akşam üzeri aklıma geliyor, yoga evinde kahkalar atışımız. Ertesi gün Panço’nun dün kahkalarınızı duydum ve işte benim öğrencilerim diye mutlu oldum deyişi. Adelaide’de bir başka akşam üzeri, Şandor hoca ile attığımız kahkalar. Dudi ile, Defne ile attığımız şen kahkahalar.

Bizim ilişkimiz de sangacım, ciddi olduğu gibi kahkahalı da olabilsin istiyorum. Bir de stand-up komedyen olmak istiyorum başka bir hayatta. Kısmet tabii, bakalım, olursa.

fatma-gün 15: ha ha ha!” üzerine 13 yorum

  1. ucakan dedi ki:

    Ninjayça 😉 Ahahhaa :p Çok sesli güldüm yazına :)) Uzun ömürler diliyorum hocama ama stand-up işine şimdi başlarsan sonraki hayatlarına temeli atılır belki . Tabi bu hayatta ermeyi planlamıyorsan :p Kuzey ay düğümün neydi senin ahhahaa .Çok selamlar

    Beğen

  2. Ayça Kamacıoğlu dedi ki:

    Kocaman kahkahalarımız birbirine karışsın, ne güzel yazmışsın! Standup için fazla bekletme bizi lütfen. İmza Ninjayça’n ❤️

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s