Şenay-Gün 15 : Ah bu benim çekingen hallerim

Selam sanga,

Eğitim nihayet sona erdi, yarın sadece 3 saatlik bir tanıtım semineri var. Eğitime katılanların çoğunluğunun yaşı benden 10 ve daha fazla yaş küçüktü. Biri bana “Şenay abla” bile dedi de, abla demene gerek yok diyerek, usulca uzaklaştım sohbetten. Neyse, 10 yaş önceki halimi gördüm mü derseniz pek görmedim. İş hayatında, “abi, abla” hitaplarını geçtim, “üstadı” bile kullanmışlığım yoktur. Pek de hoşlanmam aslında.

Avukatlık stajımı bitirdiğim zaman, aklımda kendi ofisimi açmak hiç yoktu. Tecrübe kazanmak için mutlaka bir başka avukatın yanında çalışmam gerektiğine inanmıştım. Helal olsun bu piyasada bu cesarete sahip kişilere! Benim ofis açmamam korkaklıktan, cesaretsizlikten mi kaynaklanıyordu? Cevabını bilmiyorum. Ofisini açıp iş tutturanlara özenmiyorum veya keşke ofis açsaydım şeklinde bir pişmanlığım yok. Halimden ve kazandığım tecrübeden memnunum.

Önceden, özgüveni bir karakter olarak düşünürdüm. Ama artık parçalara bölüyorum. Bazı konularda kendime güvenirken, bazı hallerde tereddüt yaşayabilirim. Hayatın bazı alanlarda veya bazı kişilerin yanında çekingen durma hakkı tanıyorum kendime, bu duruşum sebebiyle kendimi komple özgüvensiz biri olarak ilan etmiyorum artık.

Yoga yaparken de öyle değil mi? Bazı asanalar için doğuştan yaratıldığımı hissederken, bazısının tam versiyonunun yapabilmenin imkansızlığını kabul ettim. Purna mandala, varahi asanada, ayak tabanlarımın tamamının yere bastığı yükseklerde bir yerde durarak, kendimi leylek gibi hissettiğim, sınıfta benim gibi kaç kişi olduğunu tahmin etmeye çalıştığım çok zaman olmuştur. Halbuki, yapabildiğim kadarki hali de yogama dahil.

Yazarken fark ettim ki; bu iki asanadan bir süredir uzak kalmışım. Yoga ve hayat paralelliğini kurduğumda; acaba, bu çekindiğim alanlara da yavaş yavaş daha az uğruyor olabilir miyim? Ben bu konuyu biraz düşüneyim.

Sevgiyle ve tam donanımlı özgüvenle kalın.

Şenay-Gün 15 : Ah bu benim çekingen hallerim” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s