Ebru Gün 15-16: Tutuşmuş Beraber

Gelmedi elimden
Dökülemedi inan dilimden
Susuyorsam bir bildiğimden
Sevdiğimden, gördüğümden

Melike Şahin in bu şarkısını pek severim. Aynen böyleyim 2 gündür. Dün yazamadım. Gelmedi elimden. Dökülemedi dilimden. Susuyorsam bir bildiğimden… İçimden sustuğum zamanlarda dışımı da susturuyormuşum meğer. Var mı acaba bu yazma işinin bir kuralı. İçim kapalıysa demek ki komple sistemi kapatıyorum ben. Böyle olsun istemezdim. Hatta içimin kapalı olduğu zamanlarda daha çok yazabilmek isterdim. Anlatabilmek. Ağlamak gibi. İçime kapandığımda ağlayamam da ben.

Biliyorum kendimi. Birşeylere kafayı taktığımda mesafelenirim hayatla. Bir zaman veririm kendime. İçimde halleder hayata karışırım yine. Bu durum yazma halime de böyle yansıyacaksa hoşuma gitmedi bu hal. Hiçbişi yapamasam yazabilmek isterdim.

Dün öyle geçti. Öyle sessiz, öyle sakin… Bugün de aksine baya tempoluydu. Sürekli bir hareket halindeydim. 14 bin küsür adım atmışım. İşlerin ucuca eklenmesi de cabası…

Sabah Defne hoca mın dersiyle başladı. Bugün izleyici değildim artık. Udiyanasız da olsa harika bir ders oldu. Ay tutulması dersi. Pazara gittim sonra. Haftasonu canım zeytinyağlı biber dolması çekmişti. Özenle biberlerimi seçtim. Dolmalık fıstık aldım marketten. 2 katına çıkmış fiyatı. Şaşırdım mı? Tabi ki hayır. Daha pişmedi ama. Döviz almaya gittim sonra. Artmış mı? evet.. ona şaşırdım mı hayır tabi ki. Ayça hocamla kahve içtik bugün. O kadar iyi geldi ki onca zamandan sonra canlı kanlı görmek. Sohbet etmek. Sabah yeğenim okula giderken ebrushcum akşam bize gel film izleyelim demişti. Beraber Captain America: Civil War ı izledik. O tüm seriyi kaç defa izledi bilmiyorum. Aralarından seçip bana da izletiyor. Çok seviyorum, seviniyorum. Eve yeni geldim. Okudum tüm yazılanları.. Bugünü de yazısız geçmek istemedim. Günlük gibi oldu bu defa… Ama en azından şöyle bir dokunmak iyi geldi.

Dün ve bugün aklımı kaynatan, karnıma taş gibi çöküp, omuriliğimin en ucuna yerleşen bu ateş beni komple tutuşturmadan en iyisi uykuya vereyim kendimi. Susuyorsam bir bildiğim var demek ki.

Bu-günlük böyle…

Ebru Ayşe Taner

Ebru Gün 15-16: Tutuşmuş Beraber” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s